Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 8. -os vagyok, de nem tudom...

8. -os vagyok, de nem tudom eldönteni hogy milyen szakra szeretnék jelentkezni. Segitenétek? Többi lent.

Figyelt kérdés
egész eddig a matek infon gondolkodtam, mert a matek az elég jól megy, főleg a mértan része, viszont az infóban nem vagyok biztos. ugye, amit 5-8-ban tanitanak, az egyszerű, meg sem közelíti azt amit 9-től kéne(legalábbis ezt mondták a tanárok) és a fizika kémia meg elég húzos, ezekben nem vagyok annyira jó, inkább közepes szintű, főleg a kémia. Az angolon gondolkodtam még, mert az nagyon jól megy mások szintjéhez képest, de azzal nem tudom hogy mit tudnék kezdeni gimnázium után, és mit kéne tanulnom mellette. 5-8-ban folyamatosan tartottam a 4.6-4.8-as átlagot, felvételi előkészítőkre is járok. Egész eddig a matek infót akartam, de most megijesztett a kémia, fizika. Nem vagyok biztos abban hogy tudnám tartani ezt a fokot amit kérnek. Informatikus szeretnék lenni, még az ügyvéden is gondolkodtam, de nem vagyok már biztos magamban, és a nap majdnem minden percében ezen gondolkodom, hogy mi lesz..

2015. szept. 15. 18:31
 1/7 anonim válasza:

Szia! :)

Én 11-es vagyok emelt infón, szerintem egyáltalán nem nehéz, ha szereted.:) Az infó azért jó, mert sokmindent tudsz vele kezdeni (gazdaságinformatikus,mérnökinformtikus, programervező informatikus stb)

A matekkal azt ajánlom a mérnöki pályán nézz körül.

Az angollal is tovább tanulhatsz pl tolmácsnak, bár ott ha jól tudom felsőfokú nyelvvizsga szükséges, és a mai világban a tolmácsoknak is érdemesebb több nyelvet tudniuk, mert úgy könnyebben találnak munkát.

Remélem tudtam valamennyit segíteni és megtalálod az utad! :)

2015. szept. 15. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
és pontosan miről tanultok infon? mert az infot azt szerintem megérteném, meg alapból is van egy rokonom aki segitene, ő is infos volt. de a kémia és fizikával van a baj
2015. szept. 16. 07:07
 3/7 anonim válasza:

9-10 be irodai programok, most programozás, weblapszerkesztés :)

Egyébként az informatikához nem kell fizika és kémia, azok természettudományi tantárgyak. Infóhoz jobban természetesen az infó kell meg a matek :)

2015. szept. 16. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ez a probléma, hogy egy 14 évestől elvárják, hogy döntsön az egész életéről. Ha nem tudod merre indulj, akkor normál tagozatra is mehetsz gimibe. Aztán ami ezután érdekel arra gyúrsz rá. Az általános suli és a középsuli/gimi milyen színvonalú? Erős mind a kettő vagy gyenge? Mert ez sem mindegy.

Én sem voltam biztos 8.-ban még, hogy mi is akarok lenni, ha a 14 éves önmagamnak azt mondanám, hogy műszaki karra járok kinevetne :D ezelőtt nagyon más területeken voltam.

2015. szept. 22. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hát a gimi amibe akarok menni az a város legjobb sulija.. mások szerint bejutnék, meg szerintem is, ha nagyon odateszem magam, viszont nem vagyok biztos abban hogy akarok ott lenni, mert eléggé versengős suli. nem tudja valaki esetleg hogy ügyvédnek mit kell tanulni?
2015. szept. 24. 18:22
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha elvégzel egy egységes, osztatlan jogász szakot, még nem helyezkedhetsz el automatikusan az igazságszolgáltatásban, hanem speciális joggyakorlatot kell elvégezned; feltéve, hogy egyáltalán a klasszikus igazságügyi pályák egyikén akarsz dolgozni később. A jogász képzés osztatlan, tehát 5 éves. Felvételi tárgyként kötelező a történelem és latin nyelv vagy magyar nyelv és irodalom vagy idegen nyelv.

Jogi tárgyak: közgazdaságtan, szociológia, jogi alaptan, jog- és alkotmánytörténet, római jog, alkotmányjog, közigazgatási jog, polgári jog, kereskedelmi jog, büntetőjog és kriminológia, nemzetközi közjog, az Európai Unió közjoga és kereskedelmi joga. Lényegében ha jól tudsz magolni és érdekelnek ezek a dolgok akkor simán mehetsz jogász képzésre.

2015. szept. 25. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha nem tudsz magaddal mit kezdeni, a nyelvi szak a mai világban tényleg sokat ér :) Ma már nagyon számít ki milyen nyelvet tud, főleg ha az "különleges" (pl.: kínai, arab, héber, japán, de még talán az orosz is). Szóval én a nyelvire voksolok, majd ha igazán dönteni kell, akkor azt 10. végén a faktválasztáskor eldöntöd :)
2015. okt. 11. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!