Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Matek felmentést nem lehet...

Matek felmentést nem lehet valahogy visszavonni? Mit csináljak?

Figyelt kérdés
A matek tanárom sajnos borzalmas, az óra 90%-át áteszéli mindennel, ami nem köthető a matekhoz. Még azok is kettesre állnak matekból nála, akik kitűnő tanulók és sose voltak ötösnél rosszabbak. 9. év végén elküldött vizsgálatokra, ahol kaptam paprt arról, hogy diszkalkuliás vagyok (de elvileg nem durván, vagy hogy is mondjam, szerinem ha a tanárom jó lenne, nem is kéne). Biológia szakos vagyok, emelt szinten fogok belőle érettségizni. A kémiát, fizikát, matekot viszont 9. után olyan szinten feladtam, hogy szinte semmit nem tanultam rájuk, matekból nem kaptam jegyet, fizika-kémiát év végére javítottam hármasra (a többi jegyem 4-es, 5-ös). Igazából mikor megkaptam a felmentést, úgy éreztem, hogy innen nincs tovább, nem mehetek egyetemre, semmi nem lesz belőlem, nagyon kétségbe estem. Most vagyok 11.-es, infó faktot vettem fel, kémia nem indult kevés jelentkező miatt. Tavaly úgy gondoltam, jó ötlet az infó, mindenhova kell, de most úgy gondolom, ha helyette kémia magántanárhoz mentem volna, jobban megérné, ráadául utálom a faktot, visszamondani viszont már késő. Nem rég voltam kórházban, és ott jöttem rá, hogy szeretnék gyerekorvos lenni. Ehhez minimum matek-kémia magántanár kéne, de úgy örülnék, ha az a felmentés eltnne az életemből... Gondolom a magántanár nagyon sokba kerül. Mennék diákmunkára, de nem lenne rá időm (muszáj délutánonként gyógytornára járnom, plusz későig tartanak a faktok), plusz nem is adnak semmit, egy éve hiába keresek. A családom nem olyan tehetős, hogy legyen pofám ennyi pénzt elkérni, de akkor most mit csináljak? Nem szeretném feladni, de nagyon kilátástalan a helyzet. 17L

2015. szept. 18. 12:15
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát...megpróbálhatsz egyedül tanulni. Ha orvos szeretnél lenni, akkor matek egyelőre nem kell még, mert az érettségire vagy kémia vagy fizika kell a biosz mellé.

Matek csak akkor kell, ha valamelyik mérnöki szak is érdekelne. Viszont elhanyagolt matekkal nem tudom, hogy mennyire jó ötlet ez.


Na mindegy. Szóval a lényeg, orvosira nem kell matek (a felvételihez). Attól függően, hogy a kémia vagy a fizika megy jobban, szerintem kezdj el készülni. Kémiára tudom, hogy a Villányi-féle könyvek a tutik. Meg van az a mozaikos összefoglaló is. Az sem árt meg, ha lapozgatod. (+ennyit kellene tudnod féle könyv, valami ilyesmi a címe)

Aztán ahogy haladsz, érdemes elkezdni oldogatni a korábbi emelt érettségiket is. Nem baj, ha elsőre nem megy, de már tudni fogod, hogy milyen feladatokra számíthatsz és lesz a megoldásukban gyakorlatod. (Nagyon sok ismétlődik, és talán 2 évente váltakoznak a hasonló típusú feladotok bennük.)


Valami ismerősöd vagy osztálytársad nincs, aki jó kémiából? Lehet segítene készülni. Az is valami.

2015. szept. 18. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Na ha most vagy 11-es, akkor még rengeteg időd van. :)

A matekon ne izgulj, hiszen szabadon választhatsz egy másik tárgyat amiből érettségizel, az orvosira egyáltalán nem kell matematika érettségi, nem is tudom honnan vetted ezt... :D :D felvi.hu - tájékozódj! :)


El kell döntened, hogy kémia vagy fizika lesz-e a választott tárgyad. Nos ha engem kérdezel kémiából illene tudnod egyedül is felkészülni, de persze igénybe veheted magántanár segítségét is. Vannak Skype oktatók is ezek viszonylag olcsóbbak, illetve a környező középiskolák faktjaira is bejárhatsz, ha megkérdezed az ottani tanárt, erre van lehetőség, csak a tanár és az iskola jóindulatán múlik! :)


Ajánlom:

Villányi Attila: Kémia a kétszintű érettségire

Ötösöm lesz kémiából feladatgyűjtemény és példatár

Kémia érettségi követelményrendszer


Tanuld meg az elméletet és csináld meg az összes!! feladatot az ötösöm leszből. Ha valamelyik feladat nem megy, akkor egyrészt a megoldókulcsban elég részletesen le van írva a megoldás menete, de itt gyakorin is megkérdezheted a természettudományok kategóriában és majdnem biztos, hogy segítséget fogsz kapni.



Egyébként pedig, ne köteleződj el a gyermekorvoslás mellett, mert még rengeteg hatás fog téged érni. :D Ami pedig az anyagiakat illeti. Az orvosi egyetem még állami támogatás mellett is a drágább egyetemek közé sorolható. A könyvek nagyon sokba kerülnek és jó pár eszközt is magadnak kell biztosítani, nem beszélve a lakhatásról és a kajáról, szórakozásról. Az, hogy dolgozol mellette meg általában nem kivitelezhető. :/

Lesz még két nyarad, akkor mindenképpen menj el dolgozni!


Nagyon sok sikert kívánok neked!

2015. szept. 19. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ötösöm lesz kémiából példatár és megoldások* Bocsi :D
2015. szept. 19. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 duakau válasza:
Nézd, ha felmentésed van matekból, akkor nagy valószínűséggel humán beállítottságú vagy. Bárkinek, aki olyan szakmát szeretne, amihez töri, magyar, stb. kell, a létező legnagyobb áldás lenne a matek felmentés (én is nagyon örülnék neki, de halál komolyan). Ha nem kell matekot tanulni, azzal a tanulási idő felét megspórolod, és készülhetsz a többire. 11.-esen még nem késő, hogy kihasználd ezt az irgalmatlan lehetőséget!
2015. nov. 1. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!