Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan válasszak értelmes...

Hogyan válasszak értelmes szakot/pályát humán beállítottságúként?

Figyelt kérdés

Jelenleg 18 éves vagyok és már ideje lenne döntést hoznom, de akárhányszor belegondolok, hogy mi is lenne reális számomra, akadályokba ütközök. Tudom, hogy korábban lett volna ideális ezt eldönteni, de valahogy soha nem találtam olyasmit, ami érdekel is, és munkát is lehet vele találnom lehetőleg minimálbér fölötti fizetéssel.


A legtöbb humán/gazdasági szak megkapja a "büfészak" elnevezést, emellett rengeteg fiatalt ismerek, akinek nincs munkája, vagy nem az adott munkakörben dolgozik. Illetve a 7 félév is édeskevés egy használható diplomához, szóval a mesterszakra is járnom kellene, és még úgy sem biztos a siker...


Gondoltam például jogra, de lebeszéltek róla, mivel annyira telített a szakma, és kezdőként nagyon nehéz elhelyezkedni.

Nyelveket beszélek, angol felsőfokúm (és középszintű érettségim) van, és hamarosan remélhetőleg a német középfokúmat is kézhez kapom. Jogosítványom is lesz még ebben az évben, már csak a forgalmi vizsgám hiányzik.

Kapcsolataim nincsenek, így ilyesmire nem számíthatok.


Felvetettem azt az ötletet is, hogy 1 év múlva megyek csak egyetemre, valamilyen természettudományos szakra (biológia, esetleg gyógyszerészet), mivel ezek legalább valamilyen szinten érdekelnek, de eddig kb semmit nem tanultunk az gimnáziumomban, így képtelenség lenne idén két emelt érettségit letennem (jó eredménnyel:))


Megéri elkezdenem valamilyen szakot, és ha igen, van-e valami tapasztalatotok, mi éri meg? Ha nem, akkor nagy gondot szokott az jelenteni, hogy valaki kihagyott egy évet, be lehet-e pótolni ennyi idő alatt a lemaradásomat?



2015. szept. 22. 16:20
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem ha ügyes vagy, akkor joggal el tudsz helyezkedni.
2015. szept. 22. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szakfordító,tolmács,nyelvtanár? Jó pénz, sok munka,változatos. Minden szempontból megéri.
2015. szept. 22. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A fordításra már gondoltam, de a nyelveket kéttannyelvű rendszerben tanultam, így inkább a kommunikációm jó, a fordítás kevésbé megy, a nyelvvizsgáim is mind egynyelvűek.

2015. szept. 22. 16:34
 4/4 anonim ***** válasza:
Ez csak gyakorlás kérdése :) csak fontold meg. Tök változatos, egy kis fordítás, egy kis tanítás, akár idegenvezetés, utazással, tolmácsolás nagyobb cégekben, stb. Nem kell ugyanazt csinálni reggeltől estig. :) Az óradíjak pedig meggyőzőek, megalapozhatod az életed bőven.
2015. szept. 22. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!