Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gazdasági egyetem? (többi lent)

TumblrFamous11 kérdése:

Gazdasági egyetem? (többi lent)

Figyelt kérdés
Az alap koncepció az, hogy miután elvégzem az egyetemet, szeretnék vagy egy saját céget alapítani, vagy beszállni valahova. Sokat utána néztem melyik szak az amivel a legtöbbet érnék, de nem sok infót találtam amik hasznosak voltak. Milyen szakot kéne választanom? például a nagyvállalatoknál milyen végzettsége van az ügyvezető igazgatóknak(CEO)?

2015. szept. 25. 12:27
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Eléggé más kell ha saját céget akarsz alapítani, vagy ha egy nagyvállalat CEOja akarsz lenni.


Saját vállalatnál kb. bármelyik gazdaság szak jó, mert az alapok minden szaknál megegyeznek (tanulsz gazdasági jogot, makro/mikroökonómiát, számvitelt, valamennyi vállakozói ismeretet stb.), csak minden szaknál megvan, hogy mi az amit részletesebben (pl. számvitelnél jobban fogod tudni a vállalkozás pénzügyeit ellenőrizni, gazd.men. a vállalkozás menedzselése megy jobban, ker. és marketing abban jobban segít, hogyan promózd a vállalatot, hogyan lehet jobb imidzse).

Szóval igazából még turizmus szakos diplomával is el tudsz indítani egy vállakozást, mert az alapok megvannak hozzá. Talán a gazd.men. ami start-up vállakozóként a legtöbbet adja hozzá, de nyilván függ attól is milyen profilú vállalkozásod lesz. Habár kapásból egyetem után semmiképp ne alapíts saját céget, előbb szerezz pár év tapasztalatot azon a területen, amiben vállakozást szeretnél indítani (ha nincs pár éves tapasztalat mögötte többnyire hamar becsődülnek az ilyen cégek).


CEOnál már sokkal fontosabb, hogy ne csak sima alapszakos dilpmája legyen, de Msc is. Főleg azoknak van esélye, akiknek több diplomája is van, gazdasági/jogi/közigazgatási amik itt fontosak+soksok év szakmai tapasztalat.

2015. szept. 25. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Meg még annyi, hogy sok egyetemen fel lehet venni olyan órákat, amik azt tanítják meg hogyan lehet indítani és fent tartani egy vállalkozást. Pl. Vállakozói ismerek, vállalati esettanulmyányok, vállalati gazdaságtan stb.
2015. szept. 25. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Az én volt főnököm bölcsészdiplomával (és nagyon komoly szakmai tapasztalattal) volt CEO. Inkább azt kellene megtalálni, mi az, ami érdekel, az, hogy te CEO akarsz lenni, az nem cél.


Bármilyen területen lehetsz CEO. De ha olyan területet választasz, ami alapvetően nem neked való, akkor soha a büdös életben nem fogod elvinni magad a CEO szintig. Oda elképesztő mennyiségű tanulás, munka, alázat vezet. Csak akkor sikerülhet, ha szereted amit csinálsz, és kitűnsz belőle.

2015. szept. 25. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, hasznosak voltak a válaszok, ment a zöld kéz! :)
2015. szept. 25. 12:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!