Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Felvételire a pontszámokat,...

Felvételire a pontszámokat, hogyan számolják? A tanulmányi eredményeket mindenképp figyelembe veszik?

Figyelt kérdés
2015. szept. 26. 13:37
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Egyetem vagy gimnázium?
2015. szept. 26. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha középiskoláról van szó, akkor számítanak mindenképp a tanulmányi eredmények, plusz a felvételi eredményei. Egyetemnél felvi.hu
2015. szept. 27. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Bocsánat azt elfelejtettem írni, egyetemre...
2015. szept. 27. 12:47
 4/4 anonim ***** válasza:

Első válaszoló vagyok.


Két fajta számítási mód van.

Nézzük az elsőt, itt 5x100pontot tudsz elérni - tehát 500 pont a maximum. Így tevődik össze:


1: Öt érettésig tárgyad átlaga. Az érettségi eredményeidet %-ban fogod megkapni (tehát nekem pl az angol érettségim 90% lett, a töri 83% stb.) Ezeket fogják összeadni és elosztani öttel. Így jön ki egy %-os szám, pl nekem ez 87% lett.


2: Tanulmáni eredményed. A 11 és 12. osztály* évvégi jegyeiből lehet összeszedni. Magyar, matek, töri, idegen nyelv és egy term.tud. Itt a természettudományos tárgy lehet: biosz, kémia, fizika, földrajz. Azt veszik neked automatikusan alapul, ami a legkedvezőbb (tehát ha bioszból 5-5, de a többiből csak 5-4, akkor neked a bioszt.) (ugye ha mindenből ötös voltál, akkor 2x5x5 pontot gyűjthetsz - ez 50 - az itt elért pontodat duplázzák, így jön ki a 100 pont)

*Fontos, hogy minden tárgy utolsó két évben tanult jegye számít (tehát nekem pl földrajzból kilencedik és tizedik, mert csak abban a két évben volt földrjaz, de fizikából például tizedik és tizenegyedik lett volna.)


3. Egyik választott tárgyad, nekem a töri volt az egyik. Ha emeltet tettél belőle, akkor is csak a %-ot nézik itt (tehát az emelt érettségiért járó 50 pontot nem ezen a jogcímen számolják). Nekem a töri közepem ugye 83%, tehát 83 pont.


4.Nekem a magyar volt a másik felvételi tárgy. (de pl orvosin a biosz és a kémia lett volna) Ugyanaz vonatkozik mint a törire.


5: ezek a pluszpontok. Lehet hátrányos helyzetért, nyelvvizsga (max 40 pontot kaphatsz érte! Egy középfokú 28 pont, 2 középfokú 40 pont. Ha egy felsőfokúd van, az 40 pont. Nem kapod meg nyelvvizsgáért akkor a pluszpontot, ha az egyik felvételi tárgyad is az adott nyelvből van, mert akkor az emelt érettségiért járó 50 pontot kapod meg.)

Emelet érettséigi 50 pontot ér, de csak akkor, ha eléred a 45%-ot.


A másik módszer a duplázás.

itt 2x200 és 1x100 pntod lehet, tehát szintén 500 pont a maximum.

Úgy történik, hogy a két felvételi tárgyad eredményének a százalékát duplázzák (zehát nekem a törit és a magyart), ebből lehet(ne) 400 poontod,ha mindkettő 100%.

Ezek mellé jön a 100 pluszpont, ami ugyanúgy tevődik össze, mint az előző számítási módszernél.


Van amit nem értesz még?

2015. okt. 3. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!