Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Magyartanár szeretnék lenni....

Magyartanár szeretnék lenni. Mi az útja ebben az "új" bolognai rendszerben?

Figyelt kérdés
2010. márc. 14. 18:44
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Magyar szakra kell jelentkezned BA-ra, és fel kell majd venned a tanári modul tágyait 10 kredit értékben. Utána magyartanár MA-ra kell majd menned.
2010. márc. 14. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem így van, ez nem pontos.


Magyar alapszak, majd választasz mellé egy minor szakot (ami elméletileg bármi lehet), ÉS felveszed a tanári modul 10 kreditnyi tárgyait (amikkel semmit nem fogsz megtanulni a tanításról). Megírod a szakdogádat a főszakodból, megkapod az oklevet. Na, ezek után jelentkezhetsz magyartanári mesterre olyan helyre, ahol a minorodnak is megvan a tanári mestere.

2010. márc. 14. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Azt lehagytam, hogy ez biztosan így van, mivel én is magyartanárnak tanulok, jelenleg másodéves vagyok az alapszakon.
2010. márc. 14. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Hány év ez összesen?
2010. márc. 15. 13:35
 5/9 anonim ***** válasza:
3 + 2 + fél év gyakorlat. Állítólag a gyakorlatot párhuzamosan is lehet vinni a sulival, de ezt valahogy nem tartom valószínűnek, tekintve, hogy a minoromat sem lehet az alapszakommal ütközés nélkül vinni. Még annyit tudok, hogy a mesterképzés végén pedagógiai témájú szakdogát kell írni.
2010. márc. 15. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

magyar BA + tanárképes minorszak/ ezt iskola válogatja/ ez kb. 6félév, de a bolognai rendszer miatt valószínű a csúszás. ez alatt el kell végezned 10kreditnyi tanári modult (pszichológia alapjai, bevezetés a pedagógia világába, pedagógia alapjai, személyiségfejlesztő gyakorlat).

majd jelentkezned kell tanári Ma-ra, az a furcsa, hogy nem minden szak mellé kell egy másik szak, de erről az Ma-s könyvben tudsz tájékozódni!az Ma 2évig tart és ezalatt van a gyakorlat is, amikor már tanítasz egy iskolában

2010. márc. 15. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ez megint butaság, hogy csak csúszással lehet elvégezni a BA szakot. Tanulni kell, és nem lesz csúszás, ennyi az egész. Nálunk még azok sem csúsznak, akiknek valamelyik tárgyuk nem lett meg.
2010. márc. 16. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem iskola függő, évfolyam első vagyok(szóval nem azzal van a baj, hogy nem tanulok) és biztosan csúszok, mert mi a krediteket nem a semmiért kapjunk, mint más iskolákban.Egyszerű példa PPKE-BTK-ra járok 23 kredit (6gyakorlat, 9vizsga), az egyik ismerősöm 5gyakorlat, 8vizsga 40kredit (az ő intézményének nem említem a nevét, mert valaki még a végén magára veszi). Egyébként a kevés 23 kreditemhez hozzá szeretném még fűzni, hogy a szakomon összesen 25kreditet hirdetek meg az említett félévre, de ütközés miatt nem tudtam felvenni. Az idei félévben is véletlen úgy alakult, hogy pl. pénteken 3órán kellene ülnöm egyszere, kedden 4órán..stb. Ebben az esetben is úgy véled, hogy a teljesítményem miatt csúszok? Nekem az a benyomásom, hogy csupán az iskola osztja úgy a lapokat, hogy ne tud elvégezni 6 féléven belül. Van olyan tárgy, amit 1 éve próbálok felvenni és előfeltételes, de nem tudom, mert ütközik minden évben.Röviden ezt gondolom...
2010. márc. 19. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Az magyaros és olaszos tárgyaim mind egy időpontban voltak, vannak, az egyik pedagógiám is ütközik. Emellett dolgozom is (egyéni tanrendet igényeltem, de csak a munka miatt, előző félévben nem volt). Előző félévemben 40-ből 40 kreditet teljesítettem, 4,7-es átlaggal (senki másnak ne volt ekkora, pedig a többiek nem dolgoznak).


Ezek alapján úgy gondolom, lehet.

2010. márc. 19. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!