Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Annak idején a továbbtanulás...

Annak idején a továbbtanulás helyett a szakmatanulást választottam (asztalos), de tovább szeretnék lépni a másik irányba, a tanulás irányába, az érettségivel kezdeném?

Figyelt kérdés

Az érdekelne, hogy bemegyek egy iskolába és megmondom, hogy szeretnék leérettségizni? Így működik?


Aztán fizetek érte, meg a tankönyvekért meg egyebekért?

Vagy ez előtt valahol fel kell készülnöm az érettségire?

Tehát lesz valami elő érettségi?

Mennyibe kerül kb ez az egész és mennyi idő?


Utána Főiskolára vagy Egyetemre gondoltam.

A programozó vagy a mérnökinformatikus szakma érdekelne. Ez is mennyibe kerülne? Úgy tudom ehhez matekból és infóból kell jónak lenni meg angolból.


2015. szept. 29. 19:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
83%

Hány éves vagy? Bizonyos életkorig járhatsz nappalira is, ha felvesznek, különben pedig esti iskolába tudsz beiratkozni. Ha pl. 10. osztályig elvégezted a középiskolát, akkor elég az utolsó két évre jelentkezned elvileg. Nem tudom, ilyenkor szeptember végén van-e még erre lehetőség, nézz körbe. Végigjárod az iskolát, utolsó évben jelentkezel érettségire és leérettségizel. Előtte persze tájékozódsz arról, milyen feltételei vannak a jelentkezésnek (felvi.hu honlapon, de évek múlva lehetnek teljesen más elvárások is). Megnézed, milyen követelményei vannak egy adott szaknak (miből kell érettségit tenni stb.) Emelt szintű érettségire nem fog felkészíteni az esti iskola, ahhoz kell majd külön tanár/felkészítő tanfolyam/rengeteg szorgalom és önálló tanulás. Érettségizni nem tudsz csak úgy, csak ha megvan előtte a középiskola kijárása.


A programozó és a mérnökinfo is elég kemény szakok, amikre jelen állás szerint elég könnyű bekerülni, bent maradni viszont nagyon nehéz feladat. Időben elvégezni pedig még nehezebb. A legtöbben csúsznak, legalább egy évet, azaz mire az egyetemről kikerülsz, az 3-5 év. Ezután mehetsz még mesterképzésre, de informatikai végzettséggel anélkül is lehet már munkát találni. A félévenkénti tandíjt is meg tudod nézni a neten, de ez is változhat még addigra, mire odakerülsz. Mérnökinformatikához még a fizika is nagyon fontos tárgy.

2015. szept. 29. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Jelenleg 27 éves vagyok. :)

Szakmunkás bizonyítvánnyal ez 13 év suli volt összesen.

Most gondolkoztam el az érettségin és a továbbiakon.

2015. szept. 29. 20:53
 3/12 anonim ***** válasza:
84%
Arra keress rá, hogy felnőttoktatás, gimnázium. Szakmunkásbizonyítvánnyal 2 év alatt lehet elvégezni, utána lehet érettségizni 5 tárgyból. Nem hiszem, hogy ezek fizetősek, de ha igen, akkor se drága. A tankönyvekért fizetni kell. A főiskolára felvehetnek államilag támogatottra is, ha elég jó hozzá a felvételi pontszámod. Ha fizetős, akkor százazres nagyságrend félévenként.
2015. szept. 29. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Ez kissé bonyolult.

Most akkor mi is van?


Szóval jelentkezem érettségire.

Ott 2 évet kell tanulni és utána jönnek a vizsgák ugye?

És akkor 5 tantárgyból kell választani.

Na már most ha én Infós szakra szeretnék menni akkor az odaillőket kell választanom ugye?


- Matematika

- Informatika

- Angol nyelv

- Fizika

- Meg még valami?


Azután meg Egyetemre Info szakra, illetve bemegyek az Egyetemre és megmondom, hogy Mérnökinfós akarok lenni?

2015. szept. 30. 09:48
 5/12 anonim ***** válasza:
84%

Nem érettségire jelentkezel, iskolába jelentkezel. az érettségi az egy vizsga, nem iskola. Érettségire majd akkor jelentkezel, ha a középiskolát elvégezted.

A vizsgatárgyak kötelezően meg vannak adva: magyar, matk, nyelv, történelem, és egyet választhatsz, például az infot. Szakközépben a szakmai alapozó tárgy az 5.

Nem mész be az egyetemre és nem mondasz meg semmit, írásban illetve online kell majd jelentkezni a felvi.hu oldalon.

2015. szept. 30. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Szóval elvégzem levelezőn a középsulit és a végén lesz az érettségi. Mint a szakmám tanulásakor a vizsga ugye?


Utána meg jön az Egyetem.

2015. szept. 30. 15:36
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Inkább estin, mint levelezőn szerintem.
2015. szept. 30. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
A levelező nem jó?
2015. szept. 30. 15:49
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, mennyire vannak levelezős középiskolák, de mindenképp jobb, ha a tanárokkal több a személyes kapcsolat.
2015. szept. 30. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

Szia!

Ne haragudj, hogy ilyen kérdést teszek fel, de érdekelne a véleményed, meg a helyzeted, mivel én viszont asztalosnak szeretnék tanulni. Megéri? Te miért hagytad ezt a szakmát? Van lehetőség? Jövő? Kilátások? Fizetés?

2015. nov. 9. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!