Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Annak idején a továbbtanulás...

Annak idején a továbbtanulás helyett a szakmatanulást választottam (asztalos), de tovább szeretnék lépni a másik irányba, a tanulás irányába, az érettségivel kezdeném?

Figyelt kérdés

Az érdekelne, hogy bemegyek egy iskolába és megmondom, hogy szeretnék leérettségizni? Így működik?


Aztán fizetek érte, meg a tankönyvekért meg egyebekért?

Vagy ez előtt valahol fel kell készülnöm az érettségire?

Tehát lesz valami elő érettségi?

Mennyibe kerül kb ez az egész és mennyi idő?


Utána Főiskolára vagy Egyetemre gondoltam.

A programozó vagy a mérnökinformatikus szakma érdekelne. Ez is mennyibe kerülne? Úgy tudom ehhez matekból és infóból kell jónak lenni meg angolból.


2015. szept. 29. 19:33
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Szia!

Először is azt szeretném elmondani hogy ezek a szakmák régen sokkal jobbak voltak mint most. Régen az volt hogy a gyerek elment egy asztaloshoz, megkérte hogy tanítsa és akkor ott mindent megtanult csendben ketten-hárman eldolgozgattak. Persze ez évszázadokkal ezelőtt volt. Ma csoportos képzések működnek. Ott van 15 ember és csinálod amit mondanak. Készülj fel, hogy itt a munka lesz a fontos nem az, hogy te megtanulj mindent. Vagyis ingyen rabszolgának fognak nézni és a tanulásod másodlagos lesz. Nálunk is így volt.


És akkor a fő gond az, hogy csoportban tanultok.

Tehát ha nem fog minden osztálytársad imádni vagyis ha lesznek haragosaid akkor a nap 8 órájában össze leszel várva velük, ami nem egy leányálom. Azon kívül olyan életed lesz a tanulási időszak alatt mint egy gyári munkásnak. Úgy fognak beszélni veled mint egy idióta paraszttal:

- Mönnyé má innen.

- Micsinász???

- Mé nem csinálod gyorsabban?


Ha elfáradsz és leülsz akkor biztos lehetsz benne, hogy a főnök folyton ordibálni fog veled. Folyton lábon kell lenned. Szaladgálni egyik géptől a másikig. Ragasztani, akkor fogókért, szorítóként rohangálni, ide-oda küldözgetnek majd, a lábad beakad a zsinórokba, mindenki az utadban lesz. Hülye zenéket fognak bömböltetni.


Arra készülj hogy jó csajok közelében nem leszel.

Egész nap szívhatod a fűrészport és a koszt.



Ha van hobbid azt felejtsd el.

Mondjuk ha küzdő sportolsz.

Mert ez a szakma eléggé lefáraszt.

Volt egy ürge aki a tanműhelyben melózott amikor én csak tanultam. Neki elege lett az egészből. A meló 07:00 - 17:00-ig tartott plusz a túlóra. Volt hogy este 21:00-kor fejezte be.


Az már csak hab a tortán, hogy nem fizetnek meg.

Mondjuk kapsz olyan 120000ft-ot kézhez (jó esetben azt hiszem). Mondjuk te ki akarod magad gyúrni. A csirkemell olyan hó/25000ft-ba kerül. A zöldség, táplálékkiegészítők és egyebek legyen 30000ft. Ez így 55000ft. Szóval a keresetedből ezt vonjuk ki. Plusz a terembérlet ami mondjuk 5000ft. Akkor marad 60000ft a csekkekre, a nyaralásra, mondjuk meg akarsz tanulni egy nyelvet az is pénz. Ez a maradék 60000ft nem elég ezekre.


Tehát ha ambiciózus vagy és a pénz fontos számodra, ha külföldre ki akarsz telepedni akkor erősen nem ajánlott ez a szakma. Ez inkább azoknak ajánlott akiknek nincs semmi céljuk vagy vágyuk. Vagyis inkább azoknak akik lusták voltak tanulni és nincs más választása.


Ha mindenképpen fizikai munkában gondolkodsz akkor mostanság és a közel jövőre nézve is ezeket ajánlom:

- Hegesztő

- Kőműves


Ezek eléggé keresettek.

Anyám élettársának a fia idehaza 500000ft-ot keres kőművesként. És odakint is jól keresnek. Az asztalos szakma tulajdonképpen gyári munka szép köntösbe bújtatva.



Én sajnos tériszonyos vagyok, de ha sikerül leküzdenem az 100, hogy kőművesnek állok. És nem szokták ezt mondani de én ezt mondom:

A PÉNZT NÉZD ELSŐNEK, NE A MUNKÁT.


Szeretheted te X, Y munkát de ha alig keresel vele és kifáraszt akkor hülyeség.

2015. nov. 9. 12:48
 12/12 A kérdező kommentje:

Megéri?

- Nem.


Te miért hagytad ezt a szakmát?

- Mert nem keresek annyit vele, hogy megérje csinálni.


Van lehetőség?

- Az osztálytársaimmal mind ezt választottuk és egyikőnk se dolgozik ebben.


Jövő?

- Mivel nem lehet vele jól keresni nincs értelme jövőről beszélni. (Nem véletlenül haldokol itthon a szakmunkás osztály.)


Kilátások?

- Nem érdemes ebben gondolkozni.


Fizetés?

- Ha nincs hobbid akkor kitudod fizetni belőle a csekkjeidet és kis szerencsével még egészséges kajákra is futja a fizuból.

2015. nov. 9. 12:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!