Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pls. Valaki segítsen továbbtan...

Kérdezőlány01 kérdése:

Pls. Valaki segítsen továbbtanulás ügyben!?

Figyelt kérdés
8. osztályos vagyok és eldöntöttem, már a nyáron, hogy pszichiáter szeretnék lenni. Gimnáziumba szeretnék menni Győrbe, de fogalmam sincs, hogy melyiket válasszam. Véleményetek szerint rangsoroljátok a legjobb győri gimiket,amik után elmehetek egyetemre stb., majd elhelyezkedhetek pszichiáternek és majd később kiépíthetem a magánpraxisom is! Előre is köszönöm!:)

2015. okt. 2. 17:17
 1/2 anonim ***** válasza:

Ahhoz, hogy pszichiáter legyél, orvosi egyetemre kell menned. Teljesen mindegy, milyen gimibe jársz, úgy is rá kell tanulnod külön, hogy meg tudd csinálni a biológia és kémia emelt szintű érettségit, minél jobban. Ehhez én a magántanárt javaslom. Sok időd van még, bőven oda-vissza megtanulhatod az egészet. A témaköröket és korábbi feladatsorokat itt találod: [link]


Ha ez a két érettségid nagyon jól sikerül, akkor semmi másra nincs szükséged. Jelenlegi felvételi rendszerben ezzel ki is merítetted a max. plusz pontot, amit vihetsz, ezért nyelvvizsgára nincs szükség. A felvételihez nincs, a diplomához majd kell, szóval ne hanyagold nagyon a nyelveket sem. Az orvosi 6 év, ezután még jön 4-6 év szakképzés, ami nem tudom, pszichiáter esetén mennyi pontosan. És utána lehet szó magánpraxisról.


Ez a pszichiáter. A pszichológus más téma. Ott is lehet magánpraxisod. Oda nem csak a biológia, kémia, de más tárgyak is szóba jöhetnek. Egy emelt szintű érettségi kell hozzá, tehát nem árt mellé még plusz pontként a nyelvvizsga. Ez osztott képzés, ezért először jön egy 3 éves majd egy 2 éves mesterképzés, utána a szakképzések, nem árt a klinikai végzettség sem, ami még plusz 4 év, és nagyon sok saját terápiában eltöltött óra (saját pénzen). Ezután is nyithatsz magánpraxist. Csak persze, mint pszichológus, és nem pszichiáter, tehát gyógyszerekkel nem machinálhatsz.

2015. okt. 2. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Kémia biosz szakot válassz. Emelt érettségizned kell belőle majd, ami nem kis pálya lesz... de nem lehetetlen! Kemény út lesz, de nekem osztálytársam mindkettőből emelt érettségizik(végzős gimnazista vagyok).

Nagyon felvitték az egyetemek pontszámát, az állami szakokat mikor megláttam, lényegében eret tudtam volna vágni... általános orvosit kellesz végezned, ami pontszáma kb. 450pont felett van. Ezután szakosodsz...a pszichiáter gyógyszerekkel kezel... ha pszichológus akarsz lenni, ahhoz nem kell orvosi egyetem..hanem például a Pázmány PPK-ja.

Ez csak úgy lesz meg neked, hogy emelt érettségizel, kitűnő tanuló leszel!!! szó szerint. és egy nyelvvizsgát jó ha leteszel, és az érettségijeid is csillogjanak-villogjanak..

az első két éved még lehet "lógós" de az utolsó kettő megy a pontszámokba.

Magánpraxisod, el kell keserítselek szép álom...de nem könnyű... egy pszichológusnak lenni magánba "egyszerűbb".

2015. okt. 3. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!