Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen foglalkozást javasolnát...

Milyen foglalkozást javasolnátok? (képességek, tulajdonságok lent)

Figyelt kérdés

18 éves, érettségi előtt álló lány vagyok. Felsorolnék pár dolgot, ami erősségem és ami nem, illetve amik jellemeznek.


- írásban nagyon jól fejezem ki magamat, választékos és bő szókinccsel rendelkezem, de szóban kissé izgulok, ha beszélgetni kell

- nagyon szeretem elemezni a helyzeteket

- alapvetően visszahúzódó vagyok, nehezen barátkozok, de akivel sikerül, azzal jól megvagyok

- kritikusan, az igazságot keresve szemlélek mindent (ez néha ugyan idegesítő, de velem született tulajdonság...)

- kreatív vagyok és folyamatos fejlődésre képes

- könnyen és gyorsan tanulom azt, ami érdekel

- az önbizalmam a padló környékén van sajnos

- felsőfokon beszélem az angolt (C1 és C2 között vagyok) és középfokon a németet, illetve a svédet nemrég kezdtem, de alapvető a nyelvérzékemet is jónak lehet mondani (bár nem érzem magamat ilyen szintűnek, egyszerűen a véletlennek tudom be és nem a tudásomnak, hogy meglett a nyelvvizsga, hogy megértem, amit mondanak, stb.)

- nagyon bonyolult dolgokat is könnyen megértek, de elmagyarázni úgy már nem tudok másoknak, hogy ők is megértsék

- nem szeretek közönség előtt beszélni, azonban zenélek és a fellépéseken sosem vagyok lámpalázas

- szeretek olvasni, új szavakat, kifejezéseket, nyelveket tanulni

- utazás fanatikus vagyok, a célom bejárni a világ érdekes részeit

- tisztában vagyok a hibáimmal és a kritikákat elfogadom, de a sértések leperegnek rólam

- a reál tárgyak nem az erősségeim, inkább a magyar irodalom és nyelvtan, valamint a nyelvek felé hajlok, de a biológia is jól megy

- képtelen vagyok egyhelyben ülős munkát végezni 1 óránál tovább

- a világ dolgai közül ugyan nem vagyok mindennel tisztában, a politika abszolút nem érdekel, de rajta vagyok az ügyön, hogy mindenről tudjak beszélni; viszont azokba a dolgokba, amik érdekelnek, nagyon mélyen beleásom magam és úgy gondolom, nagy tudásom van róluk

- nem érzem magamat semmiben kiemelkedően jónak, mindenben egyformán jól tudok teljesíteni


Bocsánat, hogy ennyire hosszú lett, csak végső elkeseredésemben kiírom a kérdést, elvégre kb 4 hónap és felvételi.

Gondolkoztam már pszichológián, tanári pályán is, de valahogy bizonytalan vagyok benne, hogy képes lennék-e csinálni, elvégre ki kell állni gyerekek elé, magyarázni nekik, segítséget nyújtani, emberekkel foglalkozni...



2015. szept. 30. 23:08
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

alapvető --> alapvetően

tudok --> tudom


Elnézést az esetleges többi elírásért, fárad vagyok és résnyire szűkült szemekkel írtam.

2015. szept. 30. 23:15
 2/13 Sidel ***** válasza:

Turizmuson nem gondolkoztál? Ha szeretsz nyelveket tanulni és az angolod/németed már ilyen szinten van, valamit szeretsz utazni, akkor szerintem nem lenne rossz ötlet eleinte pincérként/szobalányként elhelyezkedned külföldön, akár egy hajón... nem írtad milyen hangszeren játszol, de ha elég profi szinten játszol, azzal is elhelyezkedhetsz. Eleinte szülinapi partik, kisebb összejövetelek, aztán egyre nívósabb események.

Azt írtad, nagyon mélyen beleásod magad azokba a dolgokba, amik érdekelnek. Mikbe?

Amúgy én a helyedben hobbi szinten megpróbálkoznék a vers/novella/regényírással is. Nem kell hozzá emberek közé menned, de írtad, hogy nagy a szókincsed, olvasol, kreatív vagy és írásban jól fejezed ki magad.

Szóval én leginkább egy hajón tudlak elképzelni pincérként/szobalányként vagy zenészként.

2015. okt. 1. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Újságíró,szociológus és tolmács jutott az eszembe ami jó lehet neked.

Ezek alapján én nem javaslom a pszichológusi ás tanári pályát (bár sok készség tanulható):


-nem szeretek közönség előtt beszélni

-nagyon bonyolult dolgokat is könnyen megértek, de elmagyarázni úgy már nem tudok másoknak, hogy ők is megértsék

-az önbizalmam a padló környékén van sajnos

-szóban kissé izgulok, ha beszélgetni kell

-alapvetően visszahúzódó vagyok (bár ez nem feltétlen hátrány)

2015. okt. 1. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy amikben manapság bővülési lehetőség van, azok olyan dolgok amiket sem itt sem a nyugati országokban nem szeretnek tanulni, pláne ha sokat is szeretne keresni az ember. Például a matematika az orvoslás és a hozzá kapcsolódó területek, mérnöki dolgok, kutatási fejlesztési területek.

Én sem szoktam egyébként napi egy óránál többet tanulni. A kulcs a rendszeresség. Sokaknak ezért nem megy pl a matek, mert témazáró előtt két nappal kezd el vele foglalkozni, és akkor már tényleg kevés a napi 1 óra.


Az állam sajnos nem pénzeszsák ezért a közalkalmazotti jogviszony egyenlő az önkéntes koldusbottal. Az életpályamodell meg ilyenek gyakorlatilag csak maszatolás, közelében nincs a piaci béreknek, legyen az a tanár meg intézmény akármilyen kiemelkedő, tehát a saját teljesítményed nem a munkád, hanem egy szám határozza majd meg, hogy hány évet húztál már le, ami oda vezetett, hogy a közalkalmazottak igen jelentős része életunt, céltalan emberré vállt.

Tanári pályát semmiképp nem javaslom ezért.


A humánra és a nonprofitra ugyan az vonatkozik, amit az első bekezdésben írtam. Magyarországon (és nagyjából az egész EU-ban) ez egy álló piac zéró bővüléssel, sok éve ilyen már, és ne nagyon látszik, hogy ez a közeljövőben másképp lenne.

A közbeszéd úgy fogalmazza meg ezeket, hogy haveroknak adják az állásokat, munkákat, akinek meg nincs befutott jogász/szociológus/újságíró/politikus/történész anyukája és apukája, azok szépen választhatnak maguknak másik szakmát, mert iszonyú nagy tehetségnek kell jókor és jó helyen lennie, hogy egyáltalán elkezdesse építeni a karrierjét.

Aztán elmennek nyelvtudásukkal ezek az emberek SSC-khez, és gyakorlatilag azoknak a csicskái lesznek, akik anno "nehéz" szakot választottak.


A helyedben én a rendszeres tanulás képességével valamilyen reál szakra mennék, ha jót akarnék magamnak.

2015. okt. 1. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Az orvos nem tetszik? ahhoz nem kell matek A tanulással meg elvileg nincs gondod.
2015. okt. 1. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
ha 4 hónap és felvételi akkor itt már nem igen lesz emeltbiosz kémia
2015. okt. 1. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Nem bírom az injekciós tűt és a vért, úgyhogy az orvosi és efféle egészségügyi foglalkozások szóba sem jöhetnek.


12 Éve hegedülök, emellett dobolok és régebben zongoráztam is. Zeneire akartam menni, de annyira nem vagyok profi, hogy művészként éljek, illetve labdába sem rúghatok az olyanok mellett, akinek apja-anyja zenész, tapasztalat. Tehát ez sem.


Turizmusra gondoltam már, de arról meg mindenki lebeszél, hogy nem lenne egy szabad hétvégém sem. És pincérnek rendkívül két-, sőt, hárombalkezes vagyok sajnos.


Bonyolult helyzet ez nagyon.


Az ELTE tanári és a gyógypedagógia karának a nyíltnapjait megnézem majd, mert szóba jöhetnek, de csak ilyen B-C terv. Nem tartom magamat alkalmasnak ennyire sok embert között dolgozni.

2015. okt. 3. 12:35
 8/13 A kérdező kommentje:

Jaj, most olvasom, igen, az újságírás nagyon tetszik, csak elbizonytalanít, hogy annyian próbálkoznak és mennek kommunikáció és média szakra, és csak néhány különleges tehetség kerül ki onnan jó helyre, az átlagosaknak gyakorlatilag esélyük sincs, vagy csak egy kisvárosi lapnál pl.


A szociológiát úgy hallottam, nem lehet vele elhelyezkedni, egyik ismerősöm is az, és nem egy nagy karriert futott be.


A tolmácsról nem tudok sokat, mennyire keresett, mennyi emberre van szükség. Még az idegenvezetésen is gondolkodtam, de az nehéz lenne, hogy hetekre-hónapokra külföldre költözök pl, és csak ritkán járok haza, amikor éppen nincs turnus vagy szezon.

2015. okt. 3. 12:38
 9/13 anonim ***** válasza:

ne haragudj meg de annyira az a tipikus büfészakos butapi*csa vagy, akikről az a sok megjegyzés szól


nagyon naiv vagy... ha újságíróként nem futsz be a mekiben fogsz dolgozni nem egyébként nem létező kisvárosi lapoknál

2015. okt. 3. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Elfogadom a véleményedet és egyben meg is tudom cáfolni. Nem sztárolom magamat, nem szokásom, de nem vagyok a buta tini p.csa kifejezéssel jellemezhető.



Nem írtam volna ki a kérdést, kedves válaszadó, ha nem komolyan gondolnám és nem egy jó hivatást (igen, hivatást, amibe szívem-lelkem bele tehetem) szeretnék választani. De mivel tanácstalan vagyok, gondoltam, itt nálam tapasztaltabbaktól kaphatok hasznos információkat, segítséget.

Nem megyek McDonald's-ba dolgozni, nem akarok a kolleganőd lenni, ne bántódj meg...


Újságíróként pedig -már ami az eddig általam ismert infókat illeti- egyáltalán nem biztos a befutás. És ha azt mondod, hogy nincsenek kisvárosi újságok, akkor figyelmedbe ajánlok egy példát, a kisvárosom újságját: Mezőkövesdi újság. Ha még mindig kételkedsz, Google keresőjébe be lehet írni.

2015. okt. 3. 21:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!