Nbmester kérdése:

Melyik szak a nehezebb a gépészmérnök vagy a villamosmérnöki? És mennyivel nehezebb?

Figyelt kérdés
2015. okt. 2. 23:02
 1/7 anonim válasza:
Szia! Van egy ismerősöm, aki gépészmérnöknek tanul, neki nagyon nehéz dolga van az egyetemen. Nagyon-nagyon. Villamosmérnökiről nem sokat tudok. :D
2015. okt. 2. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Egyetem, meg tanárfüggő minden, de szerintem elég jó közelítés az, hogy: egyforma nehezek.
2015. okt. 2. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A gépészet nehezebb egy kicsit.
2015. okt. 3. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

azt hallottam, hogy Teller Ede mondta, hogy "nincsenek nehéz, vagy könnyű dolgok, hanem csak megértettek, vagy meg nem értettek."


ezt csak annyiban kommentelném, hogy ha sokat akarsz bulizni az egyetemen, akkor az órák követése nehezebb lehet :)


illetve, hogy ha úgy teszed fel a kérdést, hogy "hol szivatják jobban a gólyákat?" vagy "hol kell a szorgalmi időszakban majdnem annyit tanulni, mint a vizsgaidőszakban?", akkor egyrészt te is jobban belemászol, hogy milyen nehézségekre számíts (a jó kérdés fél válasz), másrészt pontosabb kérdésre pontosabb választ kap(hat)sz


(bme fizikán tanultam még pár éve..)

2015. okt. 5. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Ha a követelményeket kérdezed, mindkettő. Van affinitásod mechanikai rendszerekhez, ezeket rajzolni AutCad-ben a hozzá illő térlátással, tervezéssel, számítással, akkor könnyű. Ha inkább 1010-számolás, protokollok, táblázatok, programozás (pl. PLC), akkor ez könnyű. Az sem mindegy, milyen szakirány lesz. (Villamosmérnök, Kandó)
2015. okt. 7. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 hokai2 ***** válasza:
0%
Minden elektronikai-elektromos jegyzet, tankönyv, előadó neve mellett az áll, hogy ...gépész mérnök!
2015. okt. 7. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
56%
Hatosnak: Már hogy írhatna egy gépész tankönyvet elektromosságról!? Vissza fele esetleg, de azt is kétlem... Esgébként a villamosmérnöki szerintem nehezebb lehet
2015. okt. 9. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!