Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Átjelentkezés egy másik...

Átjelentkezés egy másik egyetemre?

Figyelt kérdés

Sziasztok, az a gondom, hogy most elkezdtem az első félévemet egyetemista ként de személyes okokból nem tudok oda járni többet és újra kell felvételiznem de ez azt jelentené, hogy első félév után abba kell hagynom különben fizetnem kéne (mert ha második félév után hagynám abba akkor az egyik félévet ki kéne fizetnem amit nem engedhetünk meg), viszont ha abbahagyom, akkor anyukám nem kapna rám árvaellátást (ami jár nekem amíg tanulok mert félig árva vagyok) csak szeptembertől és ez neki túl nagy kiesés lenne.. Szóval arra gondoltam, hogy a tavaszi félévre átjelentkezek valami nagyon béna egyetemre (most corvinusos vagyok) és nem járok be, csak amiatt tenném, hogy ne szűnjön meg a jogviszonyom, és aztán újra felvételiznék és szeptemberben ugyanúgy folytatnám csak ott ahol tanulni szeretnék.

Na az első kérdésem, hogy ez mennyire lehetetlen és a második pedig, hogy ha ott is abbahagyom első félévben akkor ott se kell fizetnem? csak mert az a második félévem lenne egyetemista ként, szóval, hogy ez külön számít a kettő egyetem?



2015. okt. 3. 22:55
 1/10 anonim ***** válasza:
82%
Én úgy tudom - de javítsatok ki ha tévedek - hogy csak két teljesített félév után lehet átjelentkezni máshova.
2015. okt. 3. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
47%

Nem kell fizetni, ha a befejezést követő 1 éven belül új felvételivel elkezdesz egy másik képzést.


Zárójelben megjegyzem, hogy ha nem jársz egyetemre, akár el is mehetsz dolgozni, ami többet hoz az árvaellátásnál.


Az átjelentkezés szerintem reménytelen.

2015. okt. 3. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Simán passziváld a második szemesztert. Vagy ha úgyse jársz be akkor attól még maradhatsz a corvinuson.

Amúgy ha első szemeszter után abbahagyod nem kell egyáltalán visszafizetned, ha a 2. szemeszter után abbahagyod csak akkor kell fizetned, ha utána egy 1 éven belül nincs újra jogviszonyod.

Amúgy tényleg jobban megéri, ha akkor februártól elmész dolgozni teljes munkaidőben. Kb. 25 ezer/hó az árvaellátás, de ha csak egy gyárba elmész dolgozni kapsz havi nettó 70 ezret. Abból odaadsz annyit amennyi az árvaellátás és neked is marad pénzed.

2015. okt. 3. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ja és nem számít külön a két egyetem. Ha átmennél egy béna egyetemre (aminek nincs sok esélye, hogy átvesznek), akkor az a második államis szemesztered lenne, független attól, hogy másik helyen tanulsz, nem kezdik újra számolni, csak mert máshova átjelentkezel.
2015. okt. 3. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
a corvinusnál bénább egyetem am sincs..
2015. okt. 4. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat:) szerintem akkor elmegyek dolgozni, én is gondoltam erre természetesen csak gondoltam, hogy mivel diákmunka nem lehet így nehezebben találnék állást plusz mivel újraérettségizek bizonyos tárgyakból így szakkörre járok így olyan munkát kéne vállalnom h oda be tudjak járni, és nálunk 50 ezer az árvaellátás ezért olyan necces, de tényleg köszi sokat segítettetek:)
2015. okt. 4. 09:38
 7/10 A kérdező kommentje:
és tudom h nincs annál bénább egyetem, 6 ponttal maradtam le a BME-ről... sajnos a vbk-n nem így van mint a villamosmérnöki részen h alacsony a ponthatár csak hullajtós meg az érettséginél csúnyán benéztem valamit így simán meglett volna a 410es pont is ha nem több
2015. okt. 4. 09:41
 8/10 anonim ***** válasza:
ha ezt nem bírod ,azt hol bírnád?
2015. okt. 4. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
nem azért megyek el mert nem bírom, mikor nem vettek fel eleve úgy voltam vele, hogy következő évben újra felvételizek, csak h addig is járjon fél évig az árvasági ezért beiratkoztam és pont h egy vicc.. de tényleg nem tanulok semmit és minden megy, és a matektanítás ott szánalmas szóval pont h nekem túl egyszerű és ennél rosszabb érzés nincs..
2015. okt. 4. 10:10
 10/10 A kérdező kommentje:
és nem akartam véleményt formálni ezért írtam, hogy személyes okokból, de a személyes ok az h egyáltalán nem tartom jó egyetemnek de nem szeretem leszólni más egyetemét és tudom, hogy sokan szeretik
2015. okt. 4. 10:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!