Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egy vidéki lány melyik budapes...

Egy vidéki lány melyik budapesti főiskolán érezheti jól magát?

Figyelt kérdés

Esetleg felejtsem el Budapestet és inkább menjek Szegedre vagy valamelyik kisebb városba?

Ne értsétek félre, nem csak barátkozni szeretnék a főiskolán, hanem tanulni, de ha ugyanaz fog történni ott mint a középiskolában akkor nem fogom tudni végig csinálni.

Amikor 8.-os voltam úgy választottam szakközépiskolát, aminek jó hírneve van tehát, válogatott gyerekek vannak és ott biztos nincsenek balhésok. Elég nehéz is bekerülni 4,5-ös átlag kell. Aztán kiderült, hogy az baromi bunkó, városi, sznob társaság jár ide és most nem viccelek azzal, hogy az osztálynak a fele kb. befüvezve jött reggel. Maximálisan felsőbbrendűség érzés van bennük és a tanárokban is. Előszeretettel fikázták azt az iskolát, ahová most járok(sulit váltottam), mert ez felnőttoktatás, hogy ide csak ostoba drogos cigányok járnak. Közben iszonyatosan jól érzem magam a felnőttekkel, rengeteg emberség van bennük és a tanárokban is. Nincsenek balhés emberek és a tanárok is remekül tanítanak. Heti 2 angol órával többet haladunk, mint ott heti 6 órában.

Azóta rájöttem, hogy egy rosszabb iskolában, ahol jobban érzem magam, tudok a tanulásra koncentrálni jobb jegyeket fogok kapni, ezért több pontom lesz. A régi középiskolámban kiközösítettek a lányok, mindennap megaláztak és mély depresszióba zuhantam.

Szóval azon gondolkozok, hogy biztos, hogy nem fogok ilyen Corvinusra,BGF-re meg BKF-re menni, még ha fel is vennének, mert biztos, hogy ott is ki fognak csinálni. Mindenkitől csak azt hallom, hogy ezeknek jó a hírneve, a jó hírnév pedig csak annyi, hogy ott sokat kell tanulni... De arról senki se beszél, hogy milyen ott a közösség?



2015. okt. 4. 12:11
 1/4 A kérdező kommentje:
Valamint azon is gondolkoztam, hogy hogyan lenne a jobb, kolisnak lenni vagy albérletben lakni? Hogyha kolis lennék akkor biztos mehetnék velük mindenhova és így nem közösítenének ki.
2015. okt. 4. 12:13
 2/4 A kérdező kommentje:
18 éves vagyok és jelenleg 11.-es mert buktam egyet az évhalasztás miatt. Igaz, hogy még 2 év van hátra, de szeretem előre megtervezni a dolgokat.
2015. okt. 4. 12:14
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Oda menj továbbtanulni,ahova szeretnél. Nézz tantervet,nézd meg az órarendeket és amelyik közelebb áll hozzád,azt válaszd. A vidéki egyetemek is vannak olyan jók,mint a fővárosiak. A társaság mindenütt változó,szerintem ez nem a helytől függ,mindenhol lesznek olyanok,akik szimpatikusak illetve kevésbé szimpatikusabbak. Egyetemen senki nem fog kicikizni,hidd el,ez már nem az a színt,hogy egymást piszkálják az emberek. Talán a vidéki egyetemek előnye,hogy kevesebben vannak a szakon,tehát a tanárokkal szerintem közvetlenebb a kapcsolat és talán az ismerkedés is könnyebben megy + olcsóbb az albérlet és vannak nagyon jó kolik.

2015. okt. 4. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Bármelyik budapesti egyetemen jól érezheti magát. A lényeg, hogy tanulni kell. Vannak olyan egyetemek, ahol az oktatók csak leadják az anyagot, azt nem érdekli őket, hogy megértetted-e vagy sem. Ha nem értetted meg, akkor ez a te hibád, szerintük.

A főiskolán, egyetemen, nem fognak pátyolgatni, babusgatni. De nem is fognak veled törődni a többiek, ha nem szólsz be nekik. Kollégiumnál a társaságot ki kell fogni. De türelem, mert a következő félévben már lehet, hogy több ismerősöd lesz és tudsz velük egy szobába kerülni. Önállóság, hajtás, tanulás. Mindenhol ez van, teljesen mindegy, hogy budapesti vagy vidéki.

2016. jan. 23. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!