Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen feltételek mellett...

Rabidfox1990 kérdése:

Milyen feltételek mellett tanulhat tovább egy kárpátaljai magyar lány magyarországi egyetemen/főiskolán?

Figyelt kérdés
A lány kárpátaljai tehát ukrán állampolgár, ott tanul, idén fog érettségizni! a kérdésem az lenne hogy miként milyen feltételek mellett felvételizhet Magyarországra? milyen vizsgát kell tenni-e esetleg? (olyat mondta neki ma hogy emelt szintü éretségi vizsgáért 50 000ft-ot kell fizetnie...ez igaz-e? számomra nagyon képtelennek hangzik, mert nekem se kellet, na jo bár én anyaországi vagyok!) töri szakra szeretne jelentkezni Mo-on, viszont ö ott csak ukrán történelemét és az ott oktatot törit tanulta, magyar töri, alig alig...kell-e magyar töriből írásban-szóban felvételiznie? egyáltalán hogy tud bejutni, milyen feltételek mellett...pl a debreceni egyetem töri szakára ilyen paraméterekkel ill milyen szabályok vonatkoznak rá?

2013. jan. 18. 19:01
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!