Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » CAD-CAM Informatikus, CNC...

CAD-CAM Informatikus, CNC programozó technológus, gépgyártástechnológus. Hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az utóbbi pár hónapban nagy kételyek között vagyok.

2013-ban érettségiztem, aztán egy emelt szintű OKJ-s képzés keretein belül 2015-ben CAD-CAM Informatikusként végeztem a sulimban. A tanáraim szerint nagyon jó ötlet volt ez a szakmának nem nevezhető tanfolyam, ugyan is én ennek elvégzése után mennyi mindenhez fogok érteni. Hát nagy tévedés. Az igaz, hogy a szerszámtervező, modellező programoktól a gyártásig, programozásig mindenfélét tanultam, de ez szerintem édes kevés. (Heti 3 óra gyakorlat, első évben CNC gépet sem láttam). Elhelyezkedni nem igazán tudtam vele, sőt ezzel a tudással amit a két év során szereztem, nem is nagyon mertem... A vizsgám után kétségbeesetten küldözgettem az önéletrajzomat mindenfelé, és egy hétre rá felvettek a Sanminába Miskolcra, mint cnc élhajlító gépkezelő havi 100-110 ezer forintért 3 műszakba.. Volt ott egy tréning, melynek során szinte a gyár összes nagy embere megkérdezte, hogy miért vagyok itt ezzel a szakmával.. Már-már lecsesztek hogy miért jöttem ide dolgozni.. Nos azóta itt vagyok, rakosgatnak a gyáron belül mindenhová, hol a sorra, hol csicska munkásnak, és kezdem nagyon unni, de nem tudom mitévő legyek. Gondolkodok egy CNC programozó technológus tanfolyamon, ez itt Miskolcon szombatonként foglalkoztatna 6 hónapon keresztül. Félek belekezdeni mert nem kevés pénz a tanfolyam és ezek után se biztos hogy el tudok helyezkedni egy normális helyen.. Még nyáron érdeklődtem osztályfőnökömnél, hogy van-e értelme elmenni ugyan ott egy gépgyártástechnológiára. Azt mondta nem látja sok értelmét. Nem tudom mitévő legyek. Már a rendőrségen is elgondolkodtam, hiszen Miskolcon az is van. Ti mit tennétek a helyemben?



2015. okt. 4. 17:08
 1/4 anonim ***** válasza:
Rokonom cnc programozó külföldön havi 1 millió ft körül keres. Lehet jönni azzal, hogy abból meg is kell élni, igen vígan megél. Gondja nincs semmire, ha úgy van haza ad párszázezret a családjának.
2015. okt. 4. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nézd programzó technológus tanfolyam utánn is valószínű it fogsz tartani. Vagy diplomázz le, vagy ne szégyelj a gép mellett állni. A nagyobb cégek a programokat mérnökökkel csináltatják, mert nem fogják rádbízni. A kissebbek meg olyan cnc forgácsolókat alkalmaznak, akik jártasak a programozásba, és így ketttő az egyben embert kapnak. Cad cam info CNC programozó technológus, nagyon jó dolgok, de kicsi az esély arra, hogy csak ettől a papírodtól ,rádbíznak, egy pl 3000 000 forintos öntőszrszám programjának a megtervezését. Én a helyedben kipróbálnám a gép mellett állást és a papírod segítségével, onnan feljebb lépkedést. Na persze nem miskolcon, mert ott elég rossz a fizetés. Költözz fehérvárra, pestre, vagy győrbe.Üdv egy aktív CNC s :D
2015. okt. 6. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Igen az utolsó jól leírta az itthon tapasztalható alja viszonyokat a szakmában...természetesen nem a szakmai tudást nézik vagy mérik fel, hanem ,hogy milyen papírral rendelkezel...szégyen.
2015. okt. 6. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
tanulj meg hajlítani profi szinten, aztán mellé robotot tanulj, hegesztő vagy hajlító robotok kezelése nem gyerekjáték, cnc gépen a G meg M kódokkal baromkodni lassan mindenki tud, a robot kicsit komolyabb... :)
2015. okt. 9. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!