Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » NC, CNC programozó technológus...

NC, CNC programozó technológus? Vagy CAD/CAM informatikus? Melyik mit takar? Elővégzettségeim megvannak hozzá, de nemtudom mi a különbség. Melyik a keresettebb?

Figyelt kérdés
2010. jún. 21. 12:45
 1/6 anonim ***** válasza:
Már két szakmám van, szal jó ha rámhallgatsz, CNC programozó hiányszakma, de nehéz assembly közeli programozást igényel úgy hallottam, de még nem volt vele dolgom, CAD/CAM szoftverben kell tervezni hülyeségeket... Programozó bére magas akár többszázezer forint, hiányszakma, míg a CAD/CAM telített egyszerű, és nem kell senkinek... Az alapok mindkét szaknál ugyazazok, CAD-nél CADeznek, CNC-nél pedig van valamilyen asszem számjegyvezérlésű gépek tantárgy... Ha rámhallgatsz inkább CNC, de elhelyezkedéd akkor se biztos informatika területén belül egyetem nélkül elég necces elhelyezkedni, hidd el, informatikus és térinformatikus okj-m van, és konkrétan kitörölhetem vele, esetleg BOSH-ba mehetnék szallag mellé... Most megyek egyetemre.
2010. jún. 23. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
NC, CNC programozó technológus. A páromnak is hasonló szakmája van, és elég jól keres. Ezzel még jobban lehet. Sok helyre keresik most. Mondta is a párom, hogy miért, de nem tudom pontosan. Régebben valami más szakma volt, ami hasonló, és most ez váltotta fel, aki a régebbit tanulta már idősebbek, és nem szívesen nyúlnak számítógéphez.
2010. jún. 23. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mivel a CNC programozó szak már megszűnt(2006. ápr. 1.-én) és nem adott ilyen szintű végzettséget egyértelműen a CAD-CAM informatikus a jobb választás. CNC programozó az elvileg 'csak" programoz, egy CAD CAM infós, viszont nem műszaki végzettség, hanem informatikai szakamcsoporton belül van, mint már említettem magasabb szint, tanul menedzsment feladatokat, CNC programozást, tervezést, 2.5D, 3D programozást, tervezést, sok ma használatos tervező programmal pl.: Solid Edge, egyértelmű ez a jobb választás.
2010. jún. 29. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Szerintem: CAD/CAM, CNC programozó technológus.
2010. aug. 22. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A CAD-CAM-CNC programozó technológus, az "csak" tanusítvány, nem bizonyítványt ad.
2010. szept. 8. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 proxima1 válasza:
Ekkora ökörséget,minta az első (1/5) hozzászóló!Ha vannak alapjaid,pl forgácsolási szakma meg érettségi,akkor érdemes elvégezni egy komolyabb cnc-és iskolát,ahol megtanítják a programozás alapjait a gépkezelés mellett. Ezután jöhet a cad-cam informatikus,aki szintén programokat készít,ill. generál szoftver segítségével,itt viszont szükséges valamilyen rajzoló/tervező program ismerete (mit szerencsés esetben tanítanak is)... A kereset valójában nettó 150000 és 250000 Ft között mozog bérpótlékokkal.
2015. dec. 7. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!