Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Emberi erőforrások szak...

Emberi erőforrások szak felsőoktatási szakképzésben?

Figyelt kérdés

Egyetemi alapképzésben tanulok hr szakon, viszont olvastam, hogy felsőoktatási szakképzésben is indítanak ilyet.

Külföldön is elfogadják a foszk-ot? Illetve alapdiplomával mennyivel nagyobb az esély elhelyezkedésre és nagyobb fizetésre, mint pl. foszk-kal?


Van itt olyan foszk-os, aki ezen a szakon végzett és tökéletesen elboldogul?


Csak azért kérdezem, mert az egyetemi matek ezen a szakon hát nem túl könnyű xD. És foszk-on nem láttam, hogy nagyon kéne matekozni. Bevallom, ha egyszer elvégzem ezt a szakot, esélytelen, hogy matekozzak :D



2015. okt. 5. 04:40
 1/1 anonim ***** válasza:

Nincs még adat hogy milyen fokszal elhelyezkedni meg mennyi a fizu, mert kb a nyáron végezték el ezt először. De mivel ez egy hajszállal jobb mint egy sima OKJ ezért nyilván diplomával jobb a fizetés (más a minimálbér, ha diplomád van mint OKJ) és a HR pont egy olyan terület, ahol azért nehezebb elhelyezkedni (elég sokan végzik el+sokszor olyan végez HR-es munkát, akinek másmilyen gazdaságis diplomája van).

HR alapszakon egyetemtől függően van kb. 2-3 matek szerű tárgy, azokat simán meg lehet csinálni.

1 évet csináltam végig hr fokszon, de nagyon rossz. Nincs normális egymásra épülés, nagyon gyakori, hogy nem adnak le mindent részletesen, mert az alapszakosokból indulnak ki és annyival lezárják, hogy ezt úgyis tanultátok XY órán és nézzétek át, de sokszor olyan óra ami vagy nincs a fokszos mintatantervben vagy a majd csak később lesz.

2015. okt. 5. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!