Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » NKE közigazgatás-szervező,...

NKE közigazgatás-szervező, nemzetközi igazgatás, ill. politológia szak? Melyik a legkedvezőbb, s hol várható a legkevesebb matek?

Figyelt kérdés

Humán beállítottságú vagyok, 2 nyelvvizsgával, szeretem a nyelveket és a magyart + történelmet, illetve szeretnék a "köz érdekében" aktívan tevékenykedni. A csapatmunkát nem igen szeretem és a matek kevésbé az erősségem.

Mi a véleményetek erről a 3 szakról, illetve, ha van még más elképzelésetek, mit ajánlanátok egy nagyon nagy szorgalommal rendelkező, teljesítményorientált, gyenge matekos 20 éves lánynak?

A biztonság- és védelempolitika is felkeltette az érdeklődésem, csak arról keveset tudok.



2015. okt. 6. 19:11
1 2
 1/16 anonim válasza:
71%
Én az NKE-re járok most vagyok elsős közig.-szervezőn és itt két matekos tárgyunk van, a statisztika és a közgazdaságtan, de egyiktől sem kell megijedni mert nagyon jók a tanárok (legalábbis akihez én járok). Én is nagyon gyenge voltam/vagyok matekból, de ezek a tantárgyak is egy kis tanulással és szorgalommal SIMÁN teljesíthetőek. Én is a matekos tárgyaktól féltem, és vannak olyan humán tárgyak amiket pl most sokkal jobban utálok. :D Ember és tanárfüggő, de semmiképp sem kell megijedni. Nemzetközi igazgatáson is közgáz van, arról pedig nem tudtam hogy ebben az évben politológia is külön indul, de nekem van ilyen órám és nem javaslom senkinek :D
2015. okt. 17. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszodat! :)

Az az igazság, hogy egyelőre az én szívem is leginkább a közig.-szervezőhöz húz... Onnan meg úgy tudom, kétféle specializáció indul majd (ált. igazgatási és nemzetközi közig.). Mindenesetre, a nyelvtudás tehát ott sem lehet hátrány :) de nagyon örülök, hogy többnyire pozitív véleményed van a szakról!

Húú, azt meg nagyon nagy megkönnyebbülés hallani, hogy a matek sem annyira húzós...nyilván, nem azt mondom, hogy teljesíthetetlen számomra minden reál tárgy, de tény, hogy matekból legtöbbször "csak" a 3-as szintet tudtam hozni gimiben is.

Politológia lenne az utolsó variáció (a felmerült szakok között), amit választanék, de gondoltam, azért arról is érdekelne 1-2 témában jártas ember véleménye. És igen, jól tudod, a következő tanévben nem indul ilyen szak, helyette jön be a politika-tudományok.


Ha tudsz esetleg még bármilyen (lényeges) infoval szolgálni, megköszönöm!

2015. okt. 18. 12:42
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
szia! én az nke (még igazgatásszervező) szakon diplomáztam. mellette pedig politológiára is járok corvinus, meg közgazdaságtanra is corvinus. Az NKE nincs matek semennyi. Statisztika van arra kell tanulni, de ha a négy alapműveletet ismered, akkor nem lesz belőle gondod, megcsinálod a gyakorló feladatokat egy párszor és simán megvan a vizsga. Az NKE-n a közgazdaságtan egy vicc, csupán elméleti, nincs benne számolás. Politológia (itt csak arról tudok nyilatkozni, ami a Corvinuson van), itt is van Statisztika, amire nagyjából ugyanaz igaz, mint az NKE. Viszont itt a Közgazdaságtan már kissé számolósabb, meg van Nemzetközi Gazdaságtan, ott is kell számolni, de a négy alapművelet ismeretével ezek is megoldhatóak, nem kell hozzá tudni parciálisan deriválni, elég tudni osztani, szorozni. Viszont a matek oldalától eltekintve én utáltam az NKE, de a polit nagyon nagyon imádtam. NKE jóformán jogszabályok bemagolásáról szól, poli sokkal jobban épít az önállóbb gondolkodásra + nekem a tárgyak is sokkal érdekesebbek voltak. Ha valamire még kíváncsi vagy, nyugodtan írj. Sok sikert!
2015. nov. 5. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Amugy meg ha nem tudsz választni, végezd el mind a kettőt, 4 év alatt 2 diploma, simán megteheted. Sokan csinálják. Az NKE-n máshogy számítanak az államilag támogatott félévek, így elvégezhetsz mellette államin még egy szakot és még mestert is. Egyik évbe jelentkezel egyik szakra, másikban a másikra. Nem megoldhatatlan, ha szorgalmas vagy, és még az órarend is összeegyeztethető. Biztpolra viszont semmiképp ne menj, mind a poli és igszerv sokkal jobb annál
2015. nov. 5. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
75%
Messziről kerüld a közigazgatás-szervező szakot. Nagyon unalmas szak és keveset is lehet vele keresni. Nem éri meg elvégezni.
2015. nov. 17. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Kedves bdav!

Nagyon szépen köszönöm a hasznos válaszokat, azt hiszem, valamivel tájékozottabb lettem. :)

A vizsgák egyébként nagyon húzósak? És nagyon kevés a szabadidő ezen szak mellett (értelem szerint, most nem a vizsgaidőszakra gondolok, akkor nyilván tanulunk:) )? van gyakorlat is, igaz? Ha igen, másodévtől (nekem így rémlik)? Igyekszem elmenni majd nyílt napra, amikor erre alkalom adódik.

Ment a zöld kéz. ;)


Kedves utolsó válaszoló!

Te vagy az első, s egyetlen, akitől negatívat hallok az NKE ezen szakjáról. Mégis, miért volna annyira tényszerű, hogy ezzel a diplomával csak keveset kereshet az ember? Tudtommal széles a skála, mert ez a diploma sok helyre jó lehet..Persze, az Élethez szerencse is kell jobbára, de ez mindenhol, minden szakmánál igaz!

És aki tud tanulni, szinte szóról szóra szövegeket, gondolod, annak sem érné meg elvégezni?

Az NKE-ről eddig csak jókat hallottam.

2015. nov. 17. 18:45
 7/16 anonim válasza:
73%

Első vagyok. Szerintem ez a magolás hülyeség. Nekem egyetlen egy vizsgám sem olyan amit szóról szóra be kell majd magolnom. Igenis hogy kell hozzá gondolkodás. Sok tárgyhoz méghozzá, nem csak a magolás. Én is féltem ettől hogy jajj majd magoljuk a törvénycikkeket, de egyenlőre még tuti nem. Tényleg van pár elég unalmas és felesleges tárgy, de hol nincs?

Arról meg inkább nem is nyilatkozom hogy rosszul lehet vele keresni, nem lehet elhelyezkedni. Az ilyet honnan szedik az emberek?:D Még csak november van, de már küldik pl. a gyakorlatra való ajánlásokat a minisztériumok stb. Nem hiszem el hogy valaki ezzel nem talál melót.

10 hét gyakorlat van egyébként és megfelezheted ha akarod hogy első év után 5 második után is 5 hét.

2015. nov. 17. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
77%

Rokonom dolgozik a közigazgatásban szóval tudom . 2008 óta be van fagyasztva a bérük. Amit pedig keresnek az egy vicc. Egy ismerősöm is tavaly helyezkedett el diplomásként egy városi járási hivatalban két nyelvvizsgával és nettó 110 000-et keres havonta. Sajnos az állami szféra nagyon le van maradva a versenyszférás fizetésekről. És nem sokkal keres többet aki már tíz éve ezen a területen dolgozik. Bértábla van ami nyilvános .

Csak a legfelsőbb vezetői réteg keres nagyon jól ahová pedig komoly kapcsolatok kellenek .

2015. nov. 18. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
77%
Ja és elmondta a rokonom hogy van jelenleg 3 üres pozíció is a hivatalban de nem vesznek fel embert költségmegtakarítás miatt.
2015. nov. 18. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
66%
Istenem de okos vagy.Lehet,hogy egy nkes diák jobban tudja mint te,es ha a rokonod 60 éves és tuti nem végtett mesterszakon akkor mi van?
2016. jan. 9. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!