Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Politológia, közigazgatás,...

Politológia, közigazgatás, nemzetközi igazgatás, nemzetközi gazdálkodás szak?

Figyelt kérdés
Jövőre érettségizek, és elkezdtem nézegetni a továbbtanulási lehetőségeket. Humán tárgyakat szeretem jobban, 2 középfokú nyelvvizsgám van. Kitöltöttem pár tesztet, utánaolvastam a dolgoknak és eddig ezek az alapszakok tetszettek meg. Mit gondoltok, mit javasolnátok (szak nehézsége, későbbi elhelyezkedési lehetőségek, melyik egyetemen érdemes elvégezni)?

2014. okt. 19. 13:13
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én igazgatásszervezőn végeztem idén nyáron (most közigazgatás-szervezőként találod és ha jól tudom, szakirányként maradt meg az ig.szerv és a nemzetközi igazgatás). Alapvetően jó szaknak tartom, a ktk.uni-nke.hu-n találsz mintatantervet (tavaly megváltozott kicsit, ezért nem mondom, hogy nekem mik voltak). A nyelvvizsgák miatt a nemzetközi lenne neked jó, így tudnád tovább fejleszteni, lenne jó néhány EU-s tárgyad. Elhelyezkedési lehetőség... Én nyáron szereztem a diplomát és a hónap elején kezdtem el dolgozni a közigazgatásban. Nagyon sok kormányhivatal keres meg, de a közigazgatás "hobbi" foglalkozás sztem mert nincs benne annyi pénz :D Persze ki lehet jó helyeket fogni és első munkahelynek sztem ezek tökéletesek (bár szerencsére nem kormányhivatalos vagyok). Viszont tudok olyanokról, akik nemzetközi ig-en végeztek és EU-s szervnél voltak gyakorlaton vagy a diploma után mentek ki. Jah és a nehézség: ha lelkiismeretes vagy, simán hozható.
2014. okt. 19. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Megnéztem a tantárgyakat, többnyire tetszenek, eddig szimpatikus a szak:)

Munkalehetőségekkel kacsolatban tudnál még mesélni? Hol, milyen munkakörben dolgoztok ezzel a végzettséggel?

2014. okt. 19. 21:02
 3/5 A kérdező kommentje:
Csak mert - biztos hülyeség - de a közigazgatásról mindig az okmányirodás öreglányok ugranak be. Ami nem lehet egy túl izgalmas munka
2014. okt. 19. 21:05
 4/5 anonim ***** válasza:
Minisztériumok, önkormányzatok, nav, OGY Hivatala, kormányablakok... pl. persze a komolyabb helyekre nehéz bekerülni, de szerencsésnek kell lenni
2014. okt. 19. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Na, hol vagy most?
2022. jan. 20. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!