Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi a folyamata a magántanulásnak?

Mi a folyamata a magántanulásnak?

Figyelt kérdés
Nagyon gyakran lebetegszem, eddig szeptember óta kb. 14-szer tudtam menni, pedig már 27 munkanap volt. És gyakran úgy is mentem hogy beteg voltam. Hogyan lehetnék magántanuló? Mi a folyamata ennek? Mit kell csinálnom? Az igaz, hogy ki fognak küldeni valakit a házhoz? A tanulással nem lenne baj, könnyen megértem a dolgokat. Tapasztalatok? Nektek mit kellett csinálnotok, hogy magántanulók lehessetek?

2015. okt. 7. 09:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Első lépés,hogy a szülőkkel bemégy a dirihez,ő indíthatja el a papírmunkát.


Itt már 1000X leírtunk mindent: http://www.gyakorikerdesek.hu/kereses.php?keres=mag%E1ntanul..

2015. okt. 7. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Kb. 1000 ilyen kérdést olvastam már, de normális válaszok? Sehol semmi...
2015. okt. 7. 09:26
 3/11 A kérdező kommentje:
Valaki, aki leírná, hogy mi ennek a menete, most, 2015-ben?
2015. okt. 7. 09:29
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
Az a menete, hogy normálisan kezelteted magad.
2015. okt. 7. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
39%
Lehetsz magántanuló, nincsenek feltételek, félévente vannak vizsgák, tesiből, rajzból nem kell. Az igazgatónak ki kell kérnie az önkormányzat gyámhatóságának a véleményét, és ha úgy találják, hogy számodra ez nem káros, akkor megadják az engedélyt. De van olyan igazgató, aki mindenféle hazugsággal megpróbál lebeszélni, mert magántanuló után nem jár az iskolának fejpénz.
2015. okt. 7. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Hali!


Én magántanuló voltam tavaly, végeztem is a sulival. Elég kínszenvedés volt. Megkérdezhetem, akár privátban, hogy miért is lettél magántanuló? Mert ha jól tudom, csak orvosi igazolással lehet valaki az. Nálam (is) legalábbis így volt. Azért érdekel, mert nem tudom, hogy súlyosabb betegséggel, hogy van ez az egész...


De, az iskola NEM köteles neked felkészítőtanárt se adni, se biztosítani, se a vizsgára felkészíteni. Hanem, igényelhetsz a sulitól külön órákat és egyeztethettek hogy kinek (neked - tanároknak) mikor jó, és akkor beülsz. + a magántanulói jogszabály szerint azt is megteheted, mint én, hogy bemész szinte minden órára, mintha nem is lennél magántanuló, mert ezt a törvény megengedi.

Nem vagy köteles amúgy vizsgázni félévente, abban az esetben, ha van "elég jegyed", magyarán beülhetsz dogákat írni, mikor a többiek is írnak, de ehhez 1 félévben minimum 3 jegyednek kell lenni, minden tárgyból, bár azt mondom, az a 3 jegy kevés, főleg matekból, mert ott ugye sokszor van doga... és nyilván a TZ-k többet érnek minden tárgyból, mint a kisebb dogák, bár többre mész ha a kicsiket is megírod, mert akkor azok kicsit majd felvisznek a jegyeden ha sz* rabb(ak) lett(ek) a TZ(k).


Egyébként nem irigyellek, kurv @ sz* r magántanulónak lenni és nehéz, és ami ennél is rosszabb, az az, hogy idegőrlő.

De sok sikert, nekem sikerült, hogy hogyan azt nem tudom.

2015. okt. 7. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Édesanyád ír az iskola igazgatójának egy levelet, amiben bejelenti, hogy a Köznevelési Törvény értelmében a tankötelezettségednek magántanulóként teszel eleget. Amennyiben az igazgató úgy látja, hogy ez nem veszélyezteti a tankötelezettséged teljesítését, és a tanulmányi előmeneteledet, akkor kapsz erről egy határozatot, amiben benne van, hogy mikor vagy köteles osztályozó vizsgán (évente 2x) részt venni. Felkészülnöd egyedül kell.
2015. okt. 7. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Szóval itthonra nem küldenek ki senkit, hogy megnézzék, hogy milyen körülmények között élek? Mert ilyet is hallottam már...
2015. okt. 7. 10:43
 9/11 anonim ***** válasza:
Környezettanulmány/családlátogatás NÉHA előfordulhat,de nem minden esetben.
2015. okt. 7. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Elég, ha a szülő beszél az igazgatóval, mond egy nyomós indokot, aztán majd eldöntik.
2015. okt. 7. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!