Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen nehéz bekerülni filozóf...

Milyen nehéz bekerülni filozófia vagy esztétika mesterképzésre, illetve hogyan zajlik a felvételi? Pl. Az ELTE-n. Hol vannak még ilyen fajta mesterképzések, s hová érdemes jelentkezni?

Figyelt kérdés
Szubjektív válaszokat várok olyanoktól, akiknek volt tapasztalata ez ügyben vagy egyéb okból tudnak kielégítő választ adni. A kapcsolódó anyagokat olvastam a hivatalos weblapokon, de a diákok személyes élményei érdekelnének leginkább. Az irreleváns kommentek természetesen hanyagolandók..

2015. okt. 8. 22:14
 1/4 anonim ***** válasza:

Diák voltam (már elvégeztem).


Nyilván, pofára megy a felvételi. Ha a BAt ott végezted, ahol az MAt szeretnéd, akkor nagy esélyed van bekerülni.


De nem érdemes sehová jelentkezni. (Továbbra is tartsd szem előtt az első mondatom.) Tök felesleges.

2015. okt. 8. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Én is pont erre gondoltam, de reméltem hogy valaki rácáfol.. :D Köszi azért.

(amúgy az a baj, hogy ahol elvégeztem ott nem indítanak mestert, és az már 2 éve volt, mikor befejeztem a BA-t, de a tanáraim közül néhánytól bátorító megjegyzéseket kaptam anno, de ettől függetlenül is érdekel annyira a dolog, hogy szeretném még tanulni. ameddig lehet...)

2015. okt. 9. 00:22
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha van mellette munkád, akkor nyugodtan.


De filó, esztétika MA-val semmilyen állást nem hirdetnek, ami ne lenne előre lezsírozva. :/


Sajnos nagyon belterjes a "szakma".

2015. okt. 9. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ez nem is oka annak, amiért tanulni szeretném. De A kérdés mezőben lévő utolsó sorommal részint erre szerettem volna utalni, nyomatékosítva a ...-tal.
2015. okt. 9. 00:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!