Hogyan kaptatok-kaphatok ösztöndíjat az egyetemen nem hátrányos helyzetűként?

Figyelt kérdés

50.000Ft az egy főre jutóm(3 fő), ez már elég arra, hogy ne kapjak ösztöndíjat és pénzem se legyen. Hogyan gondolják azt, hogy valakinek a szülei csak úgy elosztoznak a pénzen? Havi 2-30.000Ft amit kapok szüleimtől, egy oda-vissza út az egyetemre ebből 8000Ft.


Még vannak olyanok, akik vannak 6-an, nagycsaládosok, az egy főre jutó is 80.000Ft körül van, és az ilyen az összes támogatást megkapja A-Z-ig. Hol itt az igazságosság?



2015. okt. 9. 21:34
 1/5 anonim ***** válasza:
64%
Tanulj jól és akkor kaphatsz tanulmányi ösztöndíjat vagy esetleg köztársaságit.
2015. okt. 9. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
első, a szín ötös első két félévemre - kapaszkodj - kemény 12ezer az ösztöndíj...
2015. okt. 9. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

egyetértek..mi is hárman vagyunk 1 háztartásban és kb 50 E jut egy főre..mindig kimaradtam mindenféle szoc.támogatásból.

most lemaradtam a bursáról,de legközelebb megpróbálom,hátha..

persze ha elváltak a szüleid vagy 3-an vagytok tesók rögtön jön a pénz,pedig lehet több jut rájuk egy főre


vagy dolgozol hétvégente és néha előadások alatt is,vagy megpróbálod a tanulmányi ösztöndíjat elérni.más nem nagyon marad..és a kettő se megy együtt.aki rendszeresen dolgozik egyetem mellett,ritkán kap tanulmányit is

2015. okt. 9. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Szociális támogatás nem jár neked, nem ösztöndíj. Igazság ettől függetlenül nincs, persze, sehol nincs. Ha jól tanulsz és sok nagy kreditértékű szabadon választott órát veszel fel, elég jó tanulmányi ösztöndíjat kaphatsz, de az egyetemek és a karok között nagyon nagy a szórás az összegben, mert előre meghatározott keretből osztják szét, így sokat számít a létszám.
2015. okt. 9. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

A tanulmányi ösztöndíj nem a legacélosabb valamiért. Nem is értem, hogy miért a hátrányos helyzetű papírok gyűjtésére vannak motiválva a tanulók, miért nem a tanulásra? :D

5000Ft körül jár a kettes átlagra, utána tizedenként 100Ft. Tehát az 5-ös átlag sem nagy pénz. Egyszerre dolgozni is és tanulni is pedig nem könnyű, előadások helyett meg pláne nem szeretnék dolgozni. Elsőévesként a TO pedig úgy állította össze az órarendem, hogy nincs olyan nap, hogy ne lenne valami óra.

2015. okt. 9. 22:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!