Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Reális terv-e? Az tervem...

Csakegykérdező01 kérdése:

Reális terv-e? Az tervem vajon megvalósítható, és ha igen mire számíthatok? A többi lent.

Figyelt kérdés

12.-es vagyok és pár hónap múlva jön az érettségi. A gondom az hogy nem vagyok rá felkészülve. A föci kis érettségiket 4-5 írtam, az irodalom és töri feleléseim (érettségi felkészítő felelés) színtúgy 4-5.

A baj a matek (jelenleg 3 így nem a legkétségesebb) és az angol (inkább ez élvez prioritást) kétséges. Én fel akarok zárkózni ezekből is. Azonban erre nincs időm.

Tehát évismétlést szeretnék kérni. A probléma az hogy

szakközépbe járok, jelenleg föci az ötödik tantárgyam (két éve készülök), de az új oktatási reformok miatt egy év múlva már csak a szakmai tárgyakból érettségizhetnék. Én viszont másfele szeretnék haladni az életben.

A tervem az hogy befejezném az évet a jelenlegi sulimban (évismétlési kérelem mellett) és a jövőévi 12.-et egy gimnáziumban kezdeném.

Tudom hogy lesznek tárgyak melyekből szintvizsgát kell

majd tennem. Engem az érdekelne hogy-e tervem menyire lehetséges?

Az átlagom jó (töri, föci, magyar 5, szakma és tesi 3), csak a matek (utóbbi időkben jól megy) és az angol gyenge. Eddig sosem ismételtem évet vagy pótvizsgáztam, a kettes és ritkán a hármas is kijött év végére.



2015. okt. 11. 15:40
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Biztos nem tudod összehozni a matekot meg az angolt? Így amit leírtál, elég macerásnak tűnik a jövő évi dolog. Én azt gondolom hogy érdemes lenne megpróbálni, ha megvan az jó. Ha meg nem, akkor is elég jövőre csak a nem sikerült tárgyakból érettségizni, nem?
2015. okt. 11. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hát te tiszta hülye vagy! Ne legyél már így beparázva az érettségitől, évről évre százezer ember megcsinálja! A szüleid nyomása miatt van ekkora teljesítménykényszered? A nehézségek elől nem megfutamodni kell, hanem szembenézni velük! Itt az érettségi bizonyítványod:

magyar, t0ri, föci 5

angol, matek 4

2015. okt. 11. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Az első válaszoló számára:

-Sajnos nem. Eddig nekem is ez volt a tervem, de sajnos nem volt (és valszeg lesz) elég időm.

A második számára:

-A legviccesebb az hogy nem félek. A tanáraim folyton folyvást pánikot próbálnak előidézni bennem és az osztálstársaimban. De én csak izgatott vagyok. A baj az hogyha leéretségizek az angol és a matek gyenge lesz. Én azonban többre is képes vagyok. Ezért kell az idő.

A következő számára:

-Korosztályomból adódóan szorúlt helyzetben vagyok. Remélem hogy okosabb leszel e téren nálam és remélem tudsz majd segíteni nekem. A remény nevében előre is köszönöm.

2015. okt. 11. 19:44
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem lehet ok nélkül évet ismételni! Az oktatás pénzbe kerül attól még, hogy neked ingyenes. Érettségit viszont lehet korlátlanul ismételni. Hogy döntheted el október elején, hogy rossz lesz nem pár, hanem 6 és fél hónap múlva az érettségid? Tanulj, más is azt teszi. Ez az év erről szól.

2.

2015. okt. 11. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Nem teljesen értem a kérdésed. Magyarán attól félsz, hogy nem lesz elég jó a matek és angol érettségid (továbbtanulás miatt)? Vagy attól is hogy megfogsz bukni?

Akármelyiktől is, a legtöbb diák megírja amennyire tudja az érettségit és ha nem elégedett vagy ne adj'isten megbukott, újra érettségizik következő évben adott tantárgyakból. Felesleges lenne egy egész középiskolás évet újra ismételni.

2015. nov. 23. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!