Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hova tanuljak tovább? Milyen...

Hova tanuljak tovább? Milyen szakra?

Figyelt kérdés
Angol/matek egész jól ment, utálok magolni, inkább csak a logikus dolgokat szeretem, de fogalmam sincs milyen szakra lenne érdemes, ami piacképes, tudnátok segíteni esetleg, mondanátok tippeket?

2015. okt. 13. 23:47
 1/5 anonim ***** válasza:
Menj gépészmérnöknek, azokat keresik.
2015. okt. 14. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Matematikus? Bár ennek kis része magolás, de a matek az matek. Széles körben ellehet helyezkedni vele és még meg is fizetik ha olyan helyre mész vele. Az angol alapvető dolog matekon, fizikán vagy bármilyen mérnöki dolgon belül, szóval javaslom ilyen irányban gondolkozz.
2015. okt. 14. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
az a baj hogy a fizikához nagyon nincsen érzékem, borzasztó módon nem érdekel:/
2015. okt. 14. 13:44
 4/5 anonim ***** válasza:

A legeslegjobban fizető szakma manapság a programozó. Ide jól jön az angol, a matek meg főleg. A programozás semmi más, mint tiszta logika, ha szereted a logikus dolgokat, akkor ez jó lehet.

Hatalmas a hiány belőlük, Magyarországon 10-15 ezer betöltetlen IT állás van. Mérnökinformatika vagy programtervező informatikus, ha meg a gazdaság jobban érdekelne mint a programozás, akkor meg gazdaságinformatikus.


Ne félj, az nem probléma, ha nem tudsz programozni, a többség nem tud amikor ezekre a szakokra megy, viszont azt jó lenne tisztázni, hogy az, hogy "a matek egész jól megy" mit jelent. Ha nálad az az egész jó, hogy közép érettségin 70%-ot írsz nagy nehezen, akkor azért az kevéske lesz.

2015. okt. 14. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
középen jött a 90% simán... matekfaktos voltam, deriváltam is meg stb. viszont voltam már az OE-n mérnökinfón, de olyan durva volt a prog h nem bírtam, lemaradtam
2015. okt. 14. 22:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!