Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Most vagyok 12. -es és fogalma...

Most vagyok 12. -es és fogalmam sincs, hogy hova tanuljak tovább. Milyen szakra menjek, ha a töri érdekel, szerintetek a politológia szakra mennyire kell ismerni a politikai viszonyokat/eseményeket ehhez a szakhoz?

Figyelt kérdés
A reál tárgyakból mind nagyon szar vagyok tehát humán beállítottságú vagyok és történelemmel szeretnék továbbtanulni. Jobban utánanéztem már, hogy hogy milyen szakokra tudnék menni törivel. Bölcsészettudomány:levéltáros, régész, muzeológus, tanár+jogi szakok. A bajom ezekkel, hogy a bölcsészettudományon szerzett diplomákkal nagyon nehéz elhelyezkedni és még inkább megélni, jogász szakra nem vesznek fel, mert nem lesz meg a 460 pont, tanár nem akarok lenni. Ami esetleg szoba jöhet és olvastam róla jó dolgokat is az a politológia.

#továbbtanulás #történelemmel
2014. nov. 20. 17:29
 1/3 anonim ***** válasza:
Elvileg a politológiában nagyon sok a matek,legalábbis úgy emlékszem ezt olvastam,szóval nézz utána...Pláne ha nem mennek a reál tárgyak:)
2014. nov. 20. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A politológiáról itt egy leírás:

[link]

Nem szoktam belinkelni általában a Felvis szakleírást, de véleményem szerint ad egy egész elfogadható képet arról, hogy miről szól maga a szak.

Politológián, hogy milyen szintű matek van, az erősen intézményfüggő. Van, ahol nem úszod meg a közgazdaságtant, meg a statisztikát. Okozhatnak egy-két kellemetlenebb pillanatot, ha tényleg nem vagy reál beállítottságú.

Azt tanácsolom még, hogy nézd meg az intézmények honlapján a szak tantervét, így még jobban bepillantást nyerhetsz, hogy mit tanulsz majd 3 éven keresztül.


Egy személyes jó tanács (aztán vagy megfogadod, vagy nem): ne az alapján dönts a szakok között, hogy melyikről milyen véleménnyel vannak az emberek. Én úgy gondolkodnék a helyedben, hogy mi az a foglalkozás, amit szeretnék később csinálni, és eszerint választanék szakot. Egyébként humán beállítottsággal nem csak az általad felsorolt szakokra lehet menni. Nem tudom nézted-e, de ott vannak még pl. a közigazgatási szakok. Vagy pl. bölcsész szakokkal nemcsak levéltárosnak, régésznek, vagy muzeológusnak lehet menni. A nyelvszakok hasznosak, nyelveket tudó emberekre mindig is szükség lesz.

2014. nov. 20. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Ma voltam az ELTE-n az ÁJK poliológia szakos nyíltnapján és elég pozitív dolgokat tapasztaltam.A bajom az,hogy a politológia szakon inkább politikát és társadalom történetet tanulunk valamint kell,hozzá főleg a 20. századi töri és engem pont ezek nem érdekelnek annyira,hanem inkább csak a töri érdekel.Megnéztem a közigazgatási szakokat és azt tapasztaltam,hogy ott nagyon durva matek van a statisztikánál.A nyelveket meg annyira nem szeretem.

Szóval legszívesebben a btk-ra mennék,mert az érdekel leginkább,de abból megélni nem lehet.Tehát,ha politológiát választom nem fogom-e unni,ha a töri érdekel igazán +elvileg evvel hamar eltudok helyezkeni, elvileg:ez tényleg ígyvan? ELTE ÁJK politológia alapszakon mennyire kell a matek?

2014. nov. 21. 15:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!