Ha nem vettem fel minort alapképzésen, akkor már nem lehetek tanár semmiképp sem?

Figyelt kérdés
Hülye voltam, később jöttem csak rá, mivel szeretnék foglalkozni (miután befejeztem az alapot). Így már nem lehetek tanár?

2015. okt. 16. 07:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha még 2012 előtt kezdted, akkor lehet, hogy részismereti képzéssel csinálhatsz egy minort, de elvileg nem osztatlan tanári MA kb egy évig indul még, szóval nagy esély nincs rá.
2015. okt. 16. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Tudom, én is emiatt aggódom legjobban. Arra esetleg nincs esély, hogy a mester mellett párhuzamosan csináljak egy minort? Vagy ez így hülyeség?
2015. okt. 16. 11:28
 3/11 anonim ***** válasza:
Nálunk van olyan, hogy játék-és szabadidőszervező tanári szak. Azt mesteren fel lehet venni mindenféle korábbi előképzettség nélkül. Csak ez az egyetlen lehetőséged van (szerintem).
2015. okt. 16. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Pontatlanul fogalmaztam. Nem mesteren lehet felvenni, hanem alapból úgy kell jelentkezni, hogy mittudomén történelemtanár MA - Játék- és szabadid. MA.
2015. okt. 16. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Vagyis akkor taníthatom a saját tanult szakomat, és ez kiváltja a másikat? Ez jól hangzik! Megkérdezhetem melyik egyetemre jársz, ahol indítanak ilyet?
2015. okt. 16. 20:09
 6/11 anonim ***** válasza:
Akkor taníthatod a BA-s szakodat, ahol indul az ahhoz tartozó tanári MA (de gondolom olyan az alapszak, különben nem kérdeztél volna). Igen, ugyanolyan tanárképes szak, csak nincs semmiféle előkövetelmény, tehát nem kell alapszakon felvenni minorként. Egyébként NYME-BDPK-n pl. van ez a játék-szabadidő tanárszak.
2015. okt. 16. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
*ha indul
2015. okt. 16. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Miért kell hülyeségeket beszélni kedves előttem válaszoló?! Már csak és kizárólag osztatlan képzésben lehet az ember tanár. Tehát ha idén vagy tavaly kezdted a BA-t már késő. Pont azok miatt, akik egyszercsak úgy hóbortból tanárok szeretnének lenni. Szerencsére ez megszűnt. Játék-szabadidő tanárszak-nak nevezett mesterképzéssel pedig nem taníthat valaki sehol se. Ha tanárszakon tanulsz vannak pszichológiai, társadalomtudományi és módszertani képzéseid ami magába foglalja az általad tanítani kívánt tantárgy tanításának módszertanár. Ezt szabadidős játékszervező mesterképzésen nyilván nem tanulod meg. :D
2015. okt. 17. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A játék- és szabadidő-szervező tanári MA szak az tanárszak. Ezen szakra járó tanárjelöltek ugyanúgy teljesítik a pedagógiai és pszichológiai modult, s van nekik iskolai gyakorlatuk ehhez a szakhoz kötődően is.
2015. okt. 17. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Már elvégeztem a BA-t, nem idén kezdtem el, és nem is hóbortból akarok tanár lenni. Sajnos 18 évesen még nem voltam tisztában azzal, mivel szeretnék majd foglalkozni, de most már biztosan tudom. És a fő tárgy, amit tanítani szeretnék az a német (ezt volt az alapszakom), csak valamit ugye kötelező hozzá választani. Erre jó lenne valami, amihez nem kell előképzettség.
2015. okt. 17. 14:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!