Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Történelem tanár szeretnék...

Csilla200 kérdése:

Történelem tanár szeretnék lenni, melyik főiskolára menjek?

Figyelt kérdés
Történelem tanár szeretnék lenni ,de szeretnék elvégezni egy főiskolát ,és csak utána az egyetemet. Melyik főiskolára mehetnék ?

2015. okt. 9. 16:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
30%

Nem vagyok benne biztos, hogy érted a felsőoktatási rendszerünket. Miért gondolod, hogy jó lenne főiskolát, majd egyetemet végezni ahelyett, hogy egyből egyetemre mennél?


Egyébként történelem szakra kell menned. Ha főiskolán végzed el, akkor csak általános iskolában taníthatsz.

2015. okt. 9. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Annyit pontosítanék, hogy főiskolai végzettséggel már nem lehet tanárként dolgozni. A kérdést nem igazán értem.
2015. okt. 9. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Azt tudom ,hogy mesterképzés kel la középiskolai oktatáshoz . De én úgy tudom ,hogy előtte mehetek főiskolára . Vagy nem ajánlatos ?
2015. okt. 9. 16:47
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
De milyen szakra akarsz menni? Történelem, vagy valami egészen más?
2015. okt. 9. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Igen történelem szakra szeretnék menni
2015. okt. 9. 16:53
 6/12 anonim ***** válasza:
Ha még érvényben van a bolognai rendszer, akkor fogsz kapni egy Bsc diplomát akkor is, ha egyetemre jelentkezel. De bavallom annyira nem vagyok otthon a témában. Ha biztosan tudod, hogy történelem tanár akarsz lenni, akkor válaszd azt a képzést, ami a legrövidebb úton eljuttat oda.
2015. okt. 9. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Akkor szerinted menjek rögtön az egyetemre ?
2015. okt. 9. 17:00
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Attól tartok, hogy te még csak általános iskolás vagy. Odébb van az még, ne foglalkozz azzal, hogy hova mész. A főiskola és egyetem szerepe az utóbbi években teljesen átértékelődött, ma alapképzés és mesterképzés van, de a tanárság szempontjából ennek semmi jelentősége, a tanárnak osztatlan mesterképzésre kell menni, és a tanulmányi évek számától fgg, hogy a végén hol taníthat a diplomájával. Egyébként kétszakos tanárképzés van, úgyhogy muszáj lesz egy másik szakot is választani mellé.
2015. okt. 9. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Tanárképzés ma már nem a bolognai szerint megy, pár éve összevonták az alap- és mesterképzést, most osztatlan tanárszakra kell jelentkezned. Felvi.hu honlapon nézz körbe. Ha történelem szakra mész, azzal ma már nem lehet belőled tanár.
2015. okt. 9. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
középiskolás vagyok , így érdekelt vagyok a témában. Tudom ,hogy kell mellé választani egy szakot. Én a földrajzra gondoltam.
2015. okt. 10. 19:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!