Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Lehet hogy pár év múlva...

Lehet hogy pár év múlva elvesztem a hallásom. Milyen szakmát tanuljak hogy ha ez bekövetkezik tudjak dolgozni?

Figyelt kérdés
31 éves vagyok, nő, a nehéz fizikai munkához gyenge. Nincs ötletem, milyen szakmához nem kell hallás. Egyelőre megállt a hallásromlás, de ki tudja meddig marad így. Ha van ötletetek, mit tanulhatnék, írjatok! Köszi!
2008. szept. 10. 23:01
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk, jó lenne tudni mivel foglakoztál eddig, mit tanultál, milyen végzettséged van. Mi a hobbid, mi az erősséged.

Amik eszembe jutottak:


Könyvelés. A munka 90%-a gépen, mailben, postai levelezésben zajlik.


Korrektori munka. Nem csak nyelvtan, nyelvismeret kell hozzá, hanem tájékozottság és annak a készsége, hogy utána tudj nézni azoknak amikben nem vagy biztos.


Nyomdai előkészítő munkák (levilágítás, szkennelés, bizonyos retusőr munkák) Ezek gépen végezhető jobbára betanított munkák.


Szerintem keresd fel valamelyik szövetséget vagy iskolát ami halláskárosultakkal, siketekkel foglalkozik és ott kérj szakszerű tájékoztatást. Lehetséges, hogy támogatni is tudnak az elhelyezkedésben – bár ez valószínűleg nem könnyű.

Okosan teszed, hogy előrelátó vagy. Egy új szakma megtanulásából csak hasznod lehet! :)

2008. szept. 11. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
100%

Én is vmi számítógépes munkát javasolnék...mondjuk végezz el egy könyvelői tanfolyamot!!!

De szorítok neked h ne legyen baj!!!

2008. szept. 11. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!