Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Biomérnökivel mennyire lehet...

Csingilingg84 kérdése:

Biomérnökivel mennyire lehet elhelyezkedni a mai világban?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Az lenne a kérdésem, hogy a PE-n elvégzett biomérnöki szakkal mennyire tudnék elhelyezkedni. Eléggé el vagyok keseredve, mert apám mindenképpen az orvosi egyetemet erőlteti, én pedig nem érzem úgy, hogy ott lenne a helyem. Orvosira készültem, mert jól tanultam, és szerettem a bioszt, kémiát. Tavaly kiderült (fakton), hogy az emelt szintű kémiához kevés vagyok, és hiába vagyok jó bioszból, kémia nélkül nem fogok bejutni az Orvosira. Sokáig kutattam, és megtaláltam a biomérnöki, de apa folyamatosan kiselőadásokat tart nekem arról, hogy orvosi diplomával több lehetőségem lenne az életben. Ez igaz? Igaz az, hogyha egy egyszerű biomérnöki lenne, nem tudnék elhelyezkedni? Májusban fogok érettségizni, és egyszerűen megőrülök, hogy nem tudom mi tévő legyek. Mit javasoltok? Folyamatosan stresszelek, és folyamatosan sírok. :((
2015. okt. 21. 20:02
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha ésszerűen belegondolsz, az orvosival elég nehéz versenyezni. Az a tipikus állandó munka, ami amíg világ a világ mindig kelleni fog bármi is legyen.

Mindig lesz vele munkád, és nem is rossz fizetés (ha nem akarsz itt megragadni).

Bár ha nem vagy "hülye" az élethez, itthon is megtudsz gazdagodni. Persze.. erről meglehet pár embernek a véleménye de ami tény az tény.

Az, hogy fakton kevés vagy, az a saját hibád is. Hiszen ha sokat gyakorolsz, akkor előbb-utóbb menni fog.

Emellett májusig felkészülni, még az is feltudna, aki most indul egy közepes szintről.

Orvosin ott maradni nehéz, nem bejutni. :)

Ha egy egyszerű biomérnökire mész akkor is eltudsz majd helyezkedni biztosan. Persze sokkal bizonytalanabb a dolog kimenetele, hogy mennyi idő alatt, és milyen széles az az alternatíva lista amik közül válogathatsz.


Az ésszerű javaslatom, hogy gyakorolj és készülj sokat. Menj orvosira.

Persze ha te nem akarod, akkor úgy is mindegy hiszen az orvosin nagy a hajtás, sok az anyag. Ha nem jó szájízzel csinálod nagyon hamar kibuksz.

ui: Edzd meg magad, mert egy ilyen pici döntés ha kikészít, akkor a későbbiekben nagyon rossz dolgok jönnek majd.

Sok szerencsét! :)

Apud csak jót akar neked!

2015. okt. 21. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :*
2015. okt. 22. 18:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!