Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen pályán lehet elhelyezke...

Milyen pályán lehet elhelyezkedni leginkább nyelvvel?

Figyelt kérdés

Jövőre faktot kell felvennem. Gondolkoztam biosz-kémián, és aztán továbbmenni gyógyszerésznek, de egyre jobban szeretem mind a németet, mint az angolt. Eddig 7 éve tanultam angolt heti 3 órában, és két éve németet heti 7-ben, tehát emelt németen vagyok. Terveztem letérni róla ugye, de valahogy nagyon ideköt a szívem.

Ha angol-német faktra megyek, és abból is teszek emelt szintá érettségit, akkor merre mehetek tovább? Elég-e csak a nyelvből emeltezni? Ne haragudjatok, nagyon tudatlan vagyok ezen téren



2015. okt. 6. 21:00
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szakfordítás, tolmácsolás, idegenvezetés, lektorálás, tanítás... a lehetőségek száma végtelen. Ezenkívül akármilyen más szakmát vagy képzettséget szerez az ember, a nyelvtudás nagyot lök az esélyein elhelyezkedés szempontjából.
2015. okt. 6. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 vonószenekar ***** válasza:
60%
Én bio-kém-fiz tagozatra járok, jövőre én is a biológiát és a kémiát veszem fel, mert az orvosira szeretnék menni. Nyáron nyelvvizsgáztam angolból, minél hamarabb érettségizni is szeretnék. Szerintem csak a nyelv kevés, bio-kém mellett tanuld pluszban . Esetleg 3 fakultáció? 17/f
2015. okt. 6. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
86%

Ha gyógyszerész szeretnél lenni, akkor biosz-kémia fakt kell neked, na meg ugye emelt szintű érettségi ezekből a tárgyakból. Németből nyelvvizsgázz le, célozd be a felsőfokot, mert kellenek a pontok, eközben az angolt se hanyagold el. Ha bekerültél, gyógyszerészetire akkor szaknyelvet is tanulhatsz németül vagy angolul, ami nagy plusz, mert a gyógyszergyártásban, de külföldön is nagy aduász a kezedben.


Viszont ha inkább nyelvi irányba mennél el, akkor a fent említett szakmák egyikében tudsz inkább elhelyezkedni. Mondjuk egy szakfordító jobban hangzik, mint egy sima, vagy szaktolmács.

2015. okt. 7. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jó, ha két nyelvet tudsz emelt szinten! Rengeteg ajtó nyílik meg majd előtted, ha munkát keresel... Főleg, ha külföldre akarsz menni, tökéletes.

the more languages you know the more of a person you are

:)

2015. okt. 9. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!