Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen informatikai okj-t...

Milyen informatikai okj-t végezzek?

Figyelt kérdés

Egyetemen emberi erőforrások szakra járok, de levelezőn, első éves vagyok. Eddig még nem találtam munkát, de keresek. Viszont nem tudom, hogy mit csináljak, mert már tényleg mindenféle csicska munkára is jelentkezek. 20 éves leszek, és még nem használtam ki az ingyenes tanulási lehetőségemet okj-n.

Mivel levelezős vagyok, ezért úgy gondoltam, hogy most legalább ha elmennék egy okj-re, akkor meglenne a diákigazolványom is, és legalább kapnánk családi pótlékot.

Érdekelne az okj. Olvastam, hogy cnc gépkezelőket stb. keresnek is, de engem az ilyen típusú szakok nem érdekelnek. Azt mondják az informatikában van jövő, ami érdekel is engem. Azon belül úgy tudom, hogy a szoftverfejlesztők jól keresnek, hiány is van belőlük. Még nem programoztam sosem, de nagyon sokat ülök számítógép előtt, tudok telepíteni operációs rendszert, letölteni, telepíteni dolgokat... De sok rosszat olvastam arról, hogy a szoftverfejlesztői okj fú de szar, stb. De engem az informatika tényleg csak okj-s szinten érdekel, matekból sem vagyok túl jó.


Azt szeretném megkérdezni, hogy a mostani levelezős egyetemem mellett milyen okj-t végezzek? Szoftverfejlesztő? Esetleg rendszergazda, webmester? Minek van értelme, mi keresett, melyik fizet jól? Van itt olyan, aki ilyen okj-kkel helyezkedett el és tudna tanácsot adni?



2015. okt. 21. 22:25
 1/4 anonim ***** válasza:
Felejtsd el az OKJ-t. A munkáltatók az egyetemi végzetteket keresik. Nézz körbe az állások között,olvasd a feltételeket.
2015. okt. 22. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Megtettem. Megnéztem többet is. És igaz, tényleg sok helyre egyetemi végzettség kell. Viszont azért több olyan is volt, ahova nem szükséges. Engem nem érdekel egyetemi szinten a szoftverfejlesztés, annyira nem akarok elmélyülni benne még, amíg nincs rálátásom. És sok junior pozíció van, amit egyetem nélkül is lehet csinálni.
2015. okt. 22. 19:54
 3/4 anonim ***** válasza:

De kell az egyetemi végezettség. Normális helyeken elvárás juniornak a diploma. Illetve pontosabban mint pl az epam felvesz juniornak már hallgatókat.


Olyan hogy jól elmélyülni benne szükséges, hacsak valaki nem akar 100-ért valami otthoni kis garázscégnél dolgozni. Ezek kb ilyen nagyon fos weblapokat rakosgatnak össze. SZemély szerint nem nagyon találkoztam olyan releváns céggel aki en várja legalább a BSC-t. Ha azt mondanád hogy most mestert éri e meg megcsinálni, akkor lenne értelme a vitának. (PL a GE ahol dolgozom még architektnek is elég a BSC, persze a szakmai tudás már más. )

DE az OKJ egy nagy kaki.

2015. okt. 30. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Azt meg ne felejtsük ki hogy körberöhögnek a munkáltatók OKJ-val. Nem is értem a pénzlehúzáson kívül mi értelme az ilyeneknek...
2015. okt. 30. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!