Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Lányom pályaválasztás előtt...

Lányom pályaválasztás előtt áll. Postaforgalmi vagy közgazdasági szakközép iskolába menjen? Szerintetek melyik iskolába érdemesebb tovább tanulnia?

Figyelt kérdés
2010. márc. 17. 09:14
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, mi szeretne lenni, mi érdekli, mely tantárgyakból jó.

Én közgébe jártam, de sajnálom, hogy nem sima gimnáziumba. Nem kaptam többet, csak talán az, aki utána közgazdasági egyetemre ment.


Azért érdemes megnézni minden szóba jöhető intézményt, hogy milyen lehetőségek vannak, mert szinte már mindenhol lehet fakultációt választani, vagy kéttannyelvű az osztály vagy emelt óraszámú biológiások.


Mi érdekli a lányodat?

2010. márc. 17. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Posta mindig van, mindig lesz, ezért jó munkahely lehet, de hátránya, hogy nagyon mást nem tud majd kezdeni a papírjával, mint hogy postára megy dolgozni. A közgáz általánosabb, több helyre is megpróbálhat elhelyezkedni, de nehezebb is szerintem. Ha nem taszítja őt az, hogy akkor ezzel a szakképzettséggel csak postán tud dolgozni, és tetszene neki ez a pálya, akkor hajrá. Én szívesen mentem volna postaforgalmiba a sima érettségim helyett, amit gimnáziumban szereztem. Sajnos a szüleim többre becsülték a gimnáziumot, mint a szakközepet :(
2010. márc. 17. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszotokat.A matek nagyon jól megy neki.Sajnos még ő sem tudja mi szeretne lenni,mi az ami igazán érdekelné.Érettségi után szeretném,ha vmi szakmát is tanulna,talán az érettségivel és a szakmával tud majd vmit kezdeni.
2010. márc. 17. 09:48
 4/8 anonim ***** válasza:
50%
Én is a Postaforgalmit ajánlanám! Ha jó matekos miért ne, és ha azt elvégezte ezzel az iskolával is lehet továbbtanúlni! De legalább már egy szakmája biztosan lesz!
2010. márc. 17. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
50%

Ha nagyon jól megy neki a matek, akkor simán reálosba kellene mennie. Akár közgáz, akár csak sima matek.

Ha felveszik a Corvinsura onnantól kezdve nem lesz gondja...

2010. márc. 17. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok


Ha jó matekos, akkor egyaránt bármelyik iskolát választhatja. Én is szeretem a matekot, ennek ellenére a közgazdaságtan nem volt az erősségem.(A számításokban jó voltam, de az elmélet...)Kereskedelem - marketing szakirányon végeztem, ezt pecsételték be az érettségibe, de önállóan ezzel nem lehetne elhelyezkedni. (Viszont a marketinget nagyon szerettem, csak kár, hogy ezen a területen gyorsan és fiatalon kell bizonyítani.)

Inkább menjen postaforgalmiba, s akkor ha utána még van kedve, mást is elvégezhet, így két szakmája is lesz.

Én csak alternatívaként említettem a gimnáziumot, és egyéb szakközépiskolát.

2010. márc. 17. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
50%

én közgazdasági főiskolát végeztem és sehova nem akarnak felvenni! gyakorlati helyet is alig találtam magamnak, ahol INGYEN munkaerő voltam. És nagyon sok csoporttársam járt hasonlóképp.. :( Szóval ezt nem ajánlanám.

22L

2010. márc. 17. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségeteket.Azt hiszem,most már sikerült döntenünk a postaforgalmi mellett.
2010. márc. 17. 11:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!