Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan kerülhetek későbbiekben...

Hogyan kerülhetek későbbiekben a Nasa-hoz? Hova kell továbbtanulnom ha ilyen céljaim vannak?

Figyelt kérdés
Jelenleg gimnazista vagyok, mat-fiz faktos. Nagyon szeretnék majd a Nasa-hoz kerülni, csak nem tudom, hogy ahoz pontosan mit kell tennem. Ötletek, tippek?

2015. okt. 26. 13:44
 1/7 anonim ***** válasza:

És ha a NASA-hoz kerülsz, mi akarsz lenni? Űrhajós, kutató, mérnök? (A HR-est, a titkárnőt és a takarítót kizártam egyedül :) ) És azon belül is mi érdekel? A geológia, a rakéták, az automatizáció és irányítástechnika, különböző mérőműszerek, műholdak, távcsövek? Rengeteg féle dolog van ott amivel foglalkozni lehet.


Ha apu gazdag és elég jónak érzed magad, menj továbbtanulni az MIT-re. Egyébként meg válassz egy tetszőleges, de jó nevű műszaki egyetemet, lehetőleg külföldön.


Megjegyzem, az ESA (aminek most már Magyarország is tagja) egy sokkal reálisabb célkitűzés. Oda elég lehet az ELTE vagy a bp-i Műegyetem is.

[link]

2015. okt. 27. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Amit az első ír.

Valamilyen mérnöki, vagy geológia vagy biológia.


Mérnökit annyira nem ismerem, de a geológia és biosz irány felé elég kemény a kémia. Szóval ezzel az iránnyal csak akkor számolj, ha abból jó vagy és úgy érzed, menni fog a tanulása.

2015. okt. 27. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Űrhajós szeretnék lenni :) És valami mérnöki irányba gondoltam, a külföldi továbbtanulás is lehetséges, hisz a nyelvek jól mennek, illetve a fent említett tantárgyak is(szerintem vagyok olyan jó, hogy sikerülhet). Főképp a szak érdekelne, hiszen mérnöki szakokból igen sok van.
2015. okt. 27. 18:04
 4/7 anonim ***** válasza:

A hőskorban főleg a légierőtől kerültek ki az űrhajók legénységei. Manapság, az ISS-en szerintem inkább tudósok vannak mint katonák. De hogy mi a feltétele annak, hogy valakit beválogassanak egy legénységbe, fogalmam sincs. Olvass utána az elmúlt néhány turnus életrajzának, hogy kerültek oda, stb.

[link]

2015. okt. 27. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%

Igazából így elég valószínűtlenül hangzik a dolog, ne haragudj!

A NASA-nál nagyon szigorú szabályok vannak. Pl. ha valamelyik dolgozo elmesel otthon egy új kutatási eredményt, akkor akár börtönbe is kerülhet. Ebből a nagy biztonsági akármiből adódóan lehet van olyan szabályzatuk is, ahol arról van szó, hogy külföldieket nem foglalkoztatnak.

2015. okt. 30. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
A célt csak rajtad múlik el,hogy el érd vagy nem, nem lehetetlen és a külföldiekkel is foglalkoznak abban biztos vagyok.
2016. szept. 27. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Mióta tudjuk, hogy a kérdező űrhajós szeretne lenni, ez kicsit off, de azért leírom, ha már egy év után újra előjött ez a kérdés.


A minap élőben néztem Elon Musk azóta elhíresült előadását. A Q&A szekcióban egy orosz csaj kissé csipkelődve megkérdezte, hogy a SpaceX-nél miért nem alkalmaznak külföldieket (oroszokat, naná! :)). Musk erre azt mondta, hogy ő szívesen tenné (A Teslánál dolgozók pl kb negyede külföldi) de nem szabad nekik. A rakétaépítés ugyanis "advanced weapon technology" és a nemzetbiztonság komolyan rajta tartja a szemét. Nyilván nem akarják, hogy nem csak eszközök, de akár a know-how is kikerüljön az országból.


A kérdéshez visszatérve, ha valaki a NASA-hoz rakétamérnöknek akarna menni, azt szinte biztos, hogy elfelejthetni. De szerintem olyan dolgokkal, amik nem esnek a nemzetbiztonság szempontjából kényes kategóriába, pl műholdak szondák, azokon levő mindenféle tudományos műszer tervezése, valószínű, hogy külföldiek is foglalkozhatnak a NASA-nál.


De ahogy az első válaszban is említettem, nekünk európaiaknak az ESA sokkal reálisabb választás.

2016. szept. 30. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!