Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 27 évesen mit kezdhetnék el...

27 évesen mit kezdhetnék el tanulni? Valami olyat szeretnék amivel idehaza is és külföldön is jól lehet keresni főleg Angliában.

Figyelt kérdés

Nem beszélek nyelveket és érettségim sincs.

De most úgy egy évig angol magántanárhoz járnék úgyhogy a nyelvre megyek rá elsőnek.


Tudna valaki tanácsot adni? :)


2015. okt. 27. 19:48
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem korai ezen agyalnod. Mármint először érettségizz le. Amíg arra tanulsz csak kialakul benned, hogy mi érdekel / mire vagy képes. Hiába írom ide, hogy legyél például valamilyen mérnök, ha közben pokolra kívánod majd a matekot és a fizikát. Vagy menj jogra miközben sosem fogod elérni a kellő pontot... 27 évesen már nem állhatsz neki valaminek minden elhivatottság nélkül lesz ami lesz alapon. Azzal tudsz jól keresni, amiben jó vagy és hát többnyire abban leszel valóban jó, ami érdekel is. Megtanulni bármit lehet, ez tény, de vegyük pl az informatikát. Magas fizetések, cserébe a jó szakemberek folyamatosan figyelik az újításokat és tanulják az új technológiákat. Ha nem teszed, pár év alatt lehagy a szakma. Ettől pl szerinted mennyire szenved valaki, aki csak magas fizut akart?
2015. okt. 27. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Nos én szeretek a számítógéppel foglalkozni kiskorom óta.

Kedvenc tárgyam az informatika volt, ezt bírnám csinálni.

Ezzel ellentétben a fizikai munkák nem vonzanak.


De kicsit aggódom mert 1-2 cikkben azt írják, hogy a 20-on éves programozókat keresik. Én meg olyan 35 évesen lennék pályakezdő. :S Vagy valami olyan ága kellene az informatikának ahol 35 évesen is kezdhetek.

2015. okt. 28. 10:23
 3/9 anonim ***** válasza:

ez ne tántorítson el, ha jó leszel, jó a logikád, gondolkodásod, éleseszű vagy, ráérzel, tehát jó szakember leszel, a kutyát nem fogja érdekelni, hány éves vagy.


de az érettségi nagyon alap, meg egy nyelvvizsga is.

2015. okt. 28. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

És ezek? :S


[link]


[link]

2015. okt. 28. 11:23
 5/9 anonim ***** válasza:

32 éves vagyok, Angliában élek 8 éve, eddig takarítónőként és gyári szalagmunkásként dolgoztam. Nem volt lehetőségem eddig kitörni ebből az életkörülmények így hozták.

Tanítói diplomával jöttem ki, itt ezzel nem kezdhetsz semmit. Most próbálok kitörni ebből a melókörből, de marhára nem úgy néz ki, hogy sikerül. Folyamatosan jelentkezem már egy hónapja a munkákra, de nem hívnak. Irodai munkát szeretnék. Nyelv már megvan, még kinti nyelvvizsgám is van, amit itt elismernek. Azonkívűl 3 kurzust már elvégeztem a témában, most végzem a 4.-ket, de nem úgy tűnik, hogy elég lenne. A baj nem a korommal lenne, hanem a tapasztalatlanságommal. Itt vannak pályakezdőknek munkák, amiket alacsonyabb bérezéssel indítanak, de sajnos 16-24 éves korig vannak. Idősebbeket ezekre a munkákra nem vesznek fel-nagyon ritkán. Bevállalnám, hogy a kiskorú minimálbért fizessék nekem 1. gyakornoki évemben, de nem vesznek fel ilyen munkába. Ha meg találok egy álláshírdetést, ami nem gyakornoki, akkor szinte mindenhova odaírják, hogy minimum fél éves tapasztalat kell. Egy-két állásra ráírják, hogy nem kell tapasztalat, de oda se hívtak még fel. El vagyok keseredve. Nem akarom takarítóként nyugdíjba vonulni.

Tanácsom: Ha csak lehet, szerezz még otthon tapasztalatot ebben a munkakörben. Az otthoni tapasztalatot valamelyest elfogadják. Egy ismerősöm, akivel együtt jártunk angolra, irodai munkát kapott, mert volt otthoni tapasztalata. Ügyvéd volt a saját országában, szerelme miatt jött Angliába. Itt pedig az ügyvédi tapasztalataira való tekintettel felvételt nyert egy irodában.

Persze nem adom fel, folyamtosan jelentkezem...de nem tudom, valaha is sikerülni fog e.:(((((((

2015. okt. 28. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Azaz igazság, hogy mindenhova tapasztalat kell.

Az a legjobb ha itthon dekkol az ember egy ideig, hogy szerezzen tapasztalatot. Más is így csinálja azt hiszem. Bár mondjuk ez egy bullshit, mert ha mindenhova csak tapasztalattal vesznek fel akkor sose vennének fel sehova miután elhagytad a sulit mert nincs tapasztalatod. És annak se látok sok értelmét, hogy a programozókat nem alkalmazzák 30 felett. Most akkor az van hogy programozol és akkor betöltötted a 30-at aztán cső van? Se füle se farka.

2015. okt. 28. 12:41
 7/9 anonim válasza:

Hát esetleg el tudsz menni gyakornokként valahova dolgozni, esetleg ingyen és akkor lesz tapasztalatod.


Egyébként mit csináltál eddig? Érettségid nincs, tehát mit csináltál az elmúlt 10 évben? Az a tapasztalat jó lehet.


Meg azt sem értem, minek akarsz 27 évesen elkezdeni olyas valamit tanulni, amihez lövésed sincs. Ne tudd meg, hogy egy asztalos vagy festő milyen betegre keresi magát külföldön és azokat a szakmákat viszonylag hamar meg tudod tanulni. Informatikusból viszont rengeteg van és jónak kell lenned, hogy felvegyenek....szóval én nem vágnék bele.

Egyébként nyelvtudás nélkül meg akár agysebész is lehetsz, szóba sem állnak veled. Minél több nyelvet beszélsz annál jobb. 0 végzettséggel de 2-3-4 nyelv tudással már simán találsz munkát (nem álommunkát de mondjuk handiman vagy ilyesmi simán).

2015. okt. 28. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Azt olvastam, hogy Németországban 1700 eurót keres egy kezdő programozó is meg egy hegesztő is. :O


Úgyhogy van benne valami amit mondasz.

2015. okt. 28. 16:08
 9/9 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy nincs realitása a kérdezőnek. Ha érettségi nélkül dolgozott Magyarországon, az valószínű valami olyan meló, aminek a tapasztalatával nem sokra megy Angliában sem.

Egyébként mifelé heggesztőket, varrónőket ezerrel vesznek fel. És lehet, hogy egy kezdőnek számító szakember jól keres, de ide is nehéz tapasztalat nélkül bekerülni, mert ahova nem kell tapasztalat, javarészt gyakornoki meló, amit a 16-24 éves korosztálynak adnak. És azért nem vesznek fel engem se olyan helyre se, ahova írják, hogy nem kell tapasztalat és nem gyakornoki meló, mert mindig jelentkezik olyan valaki is, akinek van tapasztalata, akkor meg na ná, hogy azt veszik fel, meg is értem. De azért még reménykedem, hátha egyszer mégiscsak szerencsés leszek és nem jelentkezik senki tapasztalattal a munkára és megtetszik az önéletrajzom, kísérőlevelem valakinek. Hatalmas mázli kell hozzá, hogy bejusson valaki egy szakmába tapasztalat nélkül.

2015. okt. 28. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!