Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Orvosi vagy asszisztensi?...

Orvosi vagy asszisztensi? Asszisztensihez elég egy tanfolyam?

Figyelt kérdés
Sajnos az anyagiak nagyon elbizonytalanítottak az orvosi pálya felé.A szuleim egyszerü munkás emberek, ráadásul a legközelebbi orvosi egyetem legalább 250km-re van tőlem (Marosvásárhely). Szeretnék egy komoly szakmát magamnak, amit tudom hogy nem hiába végzek(leginkább az egészségügy területén). Viszataszít még az is hogy lány vagyok, es legalább 30 éves leszek mire meglesz minden ezen téren. Maga az érdeklődés a dolog után és az ambíció megvan, de nem akarom azt hogy 1-2 év után otthagyam ilyen okok miatt ha már egyszer belekezdek.Gondolkoztam az aszisztensin is(Debrecen) akik az orvosok mellett vannak. Azonban utánaolvasva figyeltem fel arra, hogy ez tanfolyam és nem egyetem, és a gyógyszertári aszzisztensivel is ugyanez van, amit szintén szivesen végeznék. Valami más egészségugyi folgalkozások amikhez egyetem kell és keresettek? Vagy más komoly szakmák egy reál beállitottságu lánynak?:) Egyetem szemponjából Debrecen es Kolozsvár jönne még szóba.

2015. okt. 28. 14:26
 1/9 A kérdező kommentje:
ja és milyen egyetemet kellene végeznem, ahoz hogy aszisztens legyek egy orvos mellet. Vagy ez egyetemmel nem megavalósitható?
2015. okt. 28. 14:31
 2/9 anonim ***** válasza:

Gondold át, mi a motivációd. Mert az orvos és az asszisztens közt óriási különbségek vannak, mint elhelyezkedési lehetőségekben, mind későbbi várható fizetésekben, mind presztizsben.


Persze ennek megfelelően az egyikbe sokkal több munkát, energiát kell fektetni, mint a másikba, viszont ez meg is térül később.


De ha te már most azon gondolkozol, hogy mi lesz, ha otthagyod az egyetemet 2 év után, akkor te nem vagy elég elhivatott az orvosi pálya iránt.


Ha komoly szakmát akarsz magadnak, akkor vedd figyelembe, hogy komoly követelmények is lesznek. Szóval mérlegelj, mi a fontosabb...


Egyébként a fogorvos és a gyógyszerész szakok sem rosszak, hamarabb tudsz elkezdeni dolgozni, viszont ugyanúgy nagyon tanulós mindegyik.

2015. okt. 28. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Kedves válaszolo.:) Valahogy az anyagi ugyek miatt felek attol hogy ott kell haggyam majd, es valoban tudom hogy nagyon sokban kulpnbozik a ketto egymastol ha bizonyos szempontokat nezunk CsCsakhogy ezt latam ugy meg aminek felaladatkore jobban tetszik. Viszont dontenem kellene lassan mivel vegzos vagyok:S
2015. okt. 28. 15:56
 4/9 anonim ***** válasza:
Asszisztensi végzettséghez egy tanfolyamot kell elvégezni, amit még egy rosszabb képességű ember is simàn elvégez (én is ilyen tanfolyamon vagyok most sajnos...). Az orvosin sokkal többet kell tanulni ugyebár. Az ápolónőhöz mit szólnál? Diplomás ápoló is lehetsz, de ha nem akarsz egyetemre menni ehhez is elég egy okj. Persze a fizetésben nagy különbségek vannak, főleg külföldön, de nagyon keresett szakma.
2015. okt. 28. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Az ápoló feladatkorébe mi tartozik konkrétan? Tudtommal csak annyi hogy a korházba a betegek mellet van. Van esetlg más feladat is amit betölthet?
2015. okt. 28. 19:43
 6/9 anonim ***** válasza:
"csak annyi hogy a korházba a betegek mellet van"? Csak? :D Jártál te már kórházban? Voltam kórházban a "másik oldalon" (orvostanhallgatóként), és rengeteget dolgoznak az ápolók. Ágytálazás, vérvételek, lázmérések, vérnyomásmérések, mosdatás (akár 100 kg-os embert két ő mozgat ilyenkor), ágyneműhúzás, infúzió bekötése, betegek felvétele, és még lehetne folytatni a sort. És jobb esetben jut 4 ápoló egy osztályra. Mindezt napi 8-12 órában.
2015. nov. 1. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Persze semmiképp sem akartam lekicsinyíteni az ápolók tevékenységeit, énis ezekre a dolgokra gondoltam amiket itt felsoroltal :P
2015. nov. 6. 21:32
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem menj ki külföldre dolgozni egy-két évre. Havi 200.000/250.000-t tudsz spórolni simán. Utána lesz pénzed a kollégiumra, könyvekre rendesen. Sokkal jobban jársz, mintha elvégzed az asszisztensit, mert egyrészt erre vágysz, ebben érzed, hogy kiteljesülnél, másrészt a fizetésed is jobb lesz hosszútávon.

Mellesleg pedig a Marosvásárhelyit felejtsd el! Más a felvételi rendszer és nem jó a híre. Olyan egyetemet kell keresni, ami rajta van a világranglistán. Szegedi, Semmelweis, Debrecen, (esetleg Pécs).

2015. nov. 6. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A 6. jól elmondta ritka fos munka az ápolói én is azt csinálnám mint a 8. válaszoló utána meg vagy orvosi vagy külföldi munka nélkül meg a fogorvos-gyógyszerész vonal.
2015. nov. 24. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!