Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi a különbség az okj-s...

Mi a különbség az okj-s tanfolyam és a felsőoktatási szakképzés között?

Figyelt kérdés

2015. okt. 27. 09:00
 1/9 anonim válasza:
Az esetek többségében az OKJ erősebb papírt ad és (elvileg) az egész EU-ban elfogadják.
2015. okt. 27. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én pont az ellentétét hallottam.

A felsőoktatási szakképzést egy felsőoktatási intézmény indítja külön felvételi eljárásban, ami hasonló a főiskolai/egyetemi felvételihez. Itt is van ponthatár.

Az egész attól függ, hogy milyen területű szakmát szeretnél, mert tényleg van olyan, amit OKJ-n jobban megéri.

2015. okt. 27. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:

2.-nak.


Csak az a gond,hogy sok hazai felsőoktatási szakképzés külföldön nem elfogadott,én ezért preferálom inkább az OKJ-t.

2015. okt. 27. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Na, igen az igaz. :)

Hogyha a kérdező magyarországi távlatokban gondolkodik akkor FSZ, ha külföld is jó, akkor persze OKJ.

2015. okt. 27. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem van ismerősöm, külföldön dolgozik vendéglátásban(nem pincér,nem szakács) és onnan jött haza befejezni valami fsz-es turizmus vendéglátásos cuccot, kb semmit nem ér külföldön, feljebb nem került, hogy meglett neki a papír. Egyszerűen figyelembe se vették, sőt nem is örültek a munkahelyén, hogy ilyen miatt megy haza. Elmondható az esetek nagy többségében a munkában szerzett tapasztalat külföldön felülír minden papír szerinti végzettséget. Ha látnak valakiben potenciált/fantáziát a külföldi munkáltatók úgy is továbbképzik a saját szájízük szerint. Ez ilyen. Szóval kint kicsit rugalmasabban kell operálni a hazai fásult, "papírt kérünk" nem baj, ha inkompetens vagy viszonyokhoz képest.
2015. okt. 27. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
És itthon Magyarországon milyen értéke van egy ilyen OKJ-s képzettségnek például egy gazdaságinak?
2015. okt. 27. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Testvérem turizmus- vendéglátásból DIPLOMÁZOTT, alapképzést csinált főiskolán. 2 évig mosogatott és felszolgált semmit nem ért, a vendéglős diplomája külföldön. Itthon a diplomájával + külföldi tapasztalattal vezető pozícióba került.

Szóval a képzés milyensége abszolút nem mérvadó külföldön...

2015. okt. 27. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Itthon diplomának van egyedül értéke, ha dekoratív hölgy vagy akkor az okj-nek is mondjuk egy kanos irodában az asztal alatt vízszintes titkárnőként.
2015. okt. 27. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

igen vendéglátásban szeretnék elhelyezkedni, es külföldre is mennék, szoval ezek szerint jobban megeri nekem egy jo okj-s kepzest csinalni, már csak kapcsolatokat kellene szerezni..

2015. okt. 28. 09:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!