Mit csináljak? Ebben az esetben mi lenne a helyes?

Figyelt kérdés
Most vagyok nyolcadikos. Már évek óta megvan, hogy a református kollégiumba, teológia osztályba (nem akarok sem pap, sem vallás tanárnő lenni) szeretnék menni. Ezt így amikor kérdezték elmondtam egy pár tanáromnak is, de ők nem igazán vannak oda ezért az ötletért mert elmondásuk szerint megbírnám a Bolyait is. (a megyében az egyik legjobb suli) Én nem igazán szeretnék oda menni, mert nagy a hajtás viszont nagyon elbizonytalanodtam mert nagyon sokat számít a véleményük. Hogy jobb legyen még a vallás tanárnőm is azt mondta, hogy gondoljam jól meg.
2015. okt. 28. 19:57
 1/8 anonim ***** válasza:
Hát én semmi pénzért nem vesztegetném az időmet teológia szakkal.
2015. okt. 28. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hát, én a helyedben tuti, hogy a Bolyaiba mennék. Egyrészt, mert mit csinálsz a teológia szakkal? Másrészt, mert a hajtás fárasztó ugyan, de sokkal hasznosabb, mint a lazsálás. (nem beszélve arról, hogy ha a tanáraid ezt javasolják, akkor nyilván úgy gondolják, hogy bírni fogod)
2015. okt. 29. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Teológiáról is tudok akármilyen egyetemre.
2015. okt. 29. 15:43
 4/8 anonim ***** válasza:
És ezért akarsz egy gagyi szakra menni ahol lehet lazsálni? Érdekes értékrendje van a mai fiataloknak.
2015. okt. 29. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Kinek mi a gagyi? meg ha lazsálni szeretnék akkor kapásból három sulit tudok mondani ahova mehetnék, de azért szerintem nem mindegy, hogy késő estig tanulsz vagy tanulás mellett van egy kis időd a családodra/barátaidra mert a legjobb barátnőmnek alig van ideje erre
2015. okt. 29. 16:35
 6/8 anonim ***** válasza:

A második vagyok: én úgy gondolom, mindenkinek arra van ideje, amire akarja, hogy legyen (14-15 éves korban mindenképp). Ha a saját példámból indulok ki: 18 éves vagyok, van már két középszintű érettségim 90% felett, felsőfokú és középfokú nyelvvizsgára, valamit két emelt szintű érettségire készülök, különórákra járok-meg emellett ugye mindenre, nap mint nap. Ennek ellenére van időm minden nap a barátaimra és a családomra. Időbeosztás kérdése az egész.

Persze, ha te úgy gondolod, hogy egy teológia szakos gimnáziumban is el tudod érni a céljaidat, hajrá - de akkor nem értem, miért írtad ki a kérdést. De ha egy kicsit reálisan gondolkozol, és megpróbálsz a jövőbe nézni, észre fogod venni, hogy baromi jó érettségik nélkül (ezt egy gyengébb gimiben sosem fogod elérni)/+ nyelvvizsga, ez az/ LEHETETLEN bekerülni a felsőoktatásba.

2015. okt. 30. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem annyival gyengébb iskola és nálunk nem igazán számít a gimi. Apum rá az élő példa. Egy elég gyenge suliba járt egyetemre pedig másodikként jutott be...
2015. okt. 30. 14:07
 8/8 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, hogy ezt mondom, közöm nincs apud életkorához, de azt azért te is belátod, hogy az nem ma volt....(ráadásul ha jól gondolom, 2005 előtt volt, amikor még külön felvételi alapján vették fel az embereket). Idén 300 pont lesz a minimum ponthatár a bejutáshoz, ezt nem olyan nehéz összeszedni, de ennyivel nem is igazán kerülsz be jó helyre.Tudom, hogy 14 évesen még "hülyeség" ennyire előre tekinteni, de gondolj arra, mi lesz 4 év múlva, ha te fogsz érettségizni.
2015. okt. 30. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!