Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miért megy el az összes...

Miért megy el az összes villamosmérnök, programozónak?

Figyelt kérdés
villamosmérnök a végzettségük, aztán mégis, sokan programozással foglalkoznak, abból élnek meg. Ennyire kevesebbet keresnek a sima villamosmérnökök?

2015. okt. 30. 14:43
 1/9 anonim ***** válasza:
74%
Azért én el tudnék képzelni más választ is... Például azt, hogy aki jó villamosmérnöknek, az meg fog felelni programozónak is.
2015. okt. 30. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Lehet időközbe rájött, hogy jobban érdekli. Ha meg ott jó benne helyt tud állni úgy is programozóként.


Egyébként meg én nem ismerek senkit aki így lenne. (pedig van körülöttem néhány)

2015. okt. 30. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Én arra gondoltam, hogy villamosmérnökök is tanulnak programozást, és a jó programozók fizetése évente emelkedik nem 1-2%al, azért bruttó 400ezret meg keres-e a kezdő villamosmérnök?


Őrlődöm hogy melyiket válasszam, mindkettő egyformán érdekel, de a programozás felé hajlik a mérleg a fizu szempontjából, így nehéz bevállalni a villamosmérnökit.

2015. okt. 30. 16:36
 4/9 anonim ***** válasza:
Azért én a helyedben elgondolkoznék ezeken a szakokon, ha kizárólag csak a pénz hajt.
2015. okt. 30. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

biztos h lefog esni a rózsaszin szemüveg, de meg szeretném próbálni legalább az eggyiket. Ha elmegyek villamosmérnöknek, lehet hogy programozás jobban fog érdekelni, és akkor a villamosmérnök képzésnek nemsok értelme volt, nem kapnak akkora fizetésemelést, mint a szakképzett programozók. érted mit mondok? kezdő villamosmérnökként kapnék bruttó 350et, programozó is megkapja ugyanezt, de ő 2 év múlva kérhet 450et is, villamosmérnök hol kapna ennyit? és ebben nincs benne a senior fejlesztő fizetése.

Magyarországon hol van méltó villamosmérnök állás, ahol a szakértelmedet lantba veheted? pl. engem a robotika szakirány érdekel, mit kezdek vele magyarországon? megélni is meg kell.

2015. okt. 30. 18:37
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

???!!

Egy villamosmérnök is tanul kőkemény programozást (C, assembly, egyéb nyelvek, intézménytől / specializációtól függően). Sok esetben a villamosmérnök még előnyben is van, mert olyan háttértudással rendelkezik a "vasról", amely mondjuk egy progmatosnak nincs meg (a mérnökinfósnak viszont már igen!).

Ha valakit a programozás érdekel, az ezen a területen fejleszti magát, és programozó lesz.

A villamosmérnök egyébként egy brutális diploma: szinte az összes műszaki, infós állás betölthető vele. Igaz, talán a legnehezebbeb elvégezhető szak mind közül...

A fizetésed pedig sok mindentől függ, erre nem lehet két mondatban válaszolni.

2015. okt. 31. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi! Ez elég meggyőző volt, BME-VIK Irányítástechnika és Informatika tanszék, mellette programozás az már úgy jó! Mérnök-informatikust kevésnek találom, egy kis hardver, több szoftver, de ha szoftver akkor meg ott a progmat.
2015. okt. 31. 11:27
 8/9 anonim ***** válasza:

Programozásnál nem mindegy, hogy milyen feladatról van szó. Egy villamosmérnöknél ott vannak a hardveres ismeretek, egy informatikusnak leginkább bonyolultabb szoftverek tervezésében van előnye. De az is előfordulhat, hogy olyan komplex matematikai problémát kell megoldani, hogy egy matematikus tudja a legjobb megoldást nyújtani.


Ez a szakma pedig olyan gyorsan fejlődik, hogy az egyetem csak alapokat tud adni, illetve (jó esetben) a problémamegoldó készsèget tudja fejleszteni, amik hosszútávon is megállják a helyüket. A munkád során úgyis rengeteg új dolgot fogsz tanulni, és pár év után már nem a papír, hanem a tapasztalatod fog számítani.


Egy kicsit más szemlélet, pedig akár kiemelkedési lehetőséget is rejthet. Meg fogsz lepődni, de olvastam még pár 1-2 évvel ezelőtt, hogy a bankok például szívesen alkalmaznak fizikusokat is, mert van egy olyan kép a fejükben a világról, van egy olyan gondolkodásmódjuk, modellezési képességük, ami egy közgazdásznál vagy egy matematikusnál nincs meg. Így viszont nagyon jó egységet tudnak alkotni.

2015. nov. 20. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
az igazság nálam van!-azért mert magyarországon nincs villamos gyártás, tehát nem kell villamost tervezni!
2016. jan. 7. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!