Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hegeszthetek, ha szemüveges...

Hegeszthetek, ha szemüveges vagyok?

Figyelt kérdés
Ugye fel kell venni a maszkot.Nekem elég erős sze,üveg kell,-4 körül van.Ebben a tanévben érettségizek,érettségi után gépgyártástechnológiai technikus szakra szeretnék menni(még nem biztos) és ott tanítanak majd hegeszteni is.De majd valamikor meg akarom műteni a szemem lézeres szemműtéttel.Akkor nem kell majd szemüveg.De gondolom eghy ideig utána nem is hegeszthetek.

2015. okt. 30. 23:55
 1/4 A kérdező kommentje:
Kicsit hülyén fogalmaztam meg.Úgy értem,hogy kizáró ok ez egy olyan szakmánál,ahol hegesztést is tanítanak?
2015. okt. 30. 23:56
 2/4 anonim ***** válasza:
Dehogy kizáró ok, vannak direkt szemüvegeseknek készült pajzsok, dioptriás "üveggel".
2015. okt. 31. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%
Nem, akkor csak hegesztőpálcát nyalhatod meg.
2015. okt. 31. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A pajzslencsék 1-2 dioptriásak pluszban, azoknak jön jól, akik ettől levehetik az olvasószemüveget, és abban a távolságban a szemtől nagyítóként funkcionál, tehát pontosabb lehetsz, és nagyon közel hajolni se kell, tovább tiszta a külső üveg.


A kérdésre: nem akadály egyáltalán. Fogyóelektródás és bevont elektródás eljárásnál ügyelni kell a tisztaságára, menjen az elszívó, ne vidd túlzásba a hegesztést. Főleg fogyónál szokott ilyen barna elszíneződése lenni mindennek, ami a közelben van.


Egyedül arra ügyelj, hogy tanfolyam alatt, főleg vizsga előtt ne cserélj szemüveget! Bármilyen apró pontatlanság pupillatávval, lencseformával teljesen eldobja a térérzékelésedet, szenvedni fogsz, és a varrat is meg-megcsúszik, ha nem vigyázol. Esetleg csináltass valami olcsó melós szemcsit még előtte, és azt retkeld (néhol baráti alapon beajánlanak párszáz forintos olvasó szemüveg keretébe lencsegyártást).


A legnagyobb gondod a flexelés lesz. Általában a szemüvegesekre nem szólnak rá, ha nem hordják a védőszemüveget. Nem túl jó a sima szemcsi védő helyett, de legalább azt a közvetlenül telibe találó, retinába beleégő fémszilánkot kivédi, amivel igazán gond szokott lenni a védőfelszerelés felhajításán spóroló lángelméknél. Mindenre mégse elég, és a tízezres nagyságrendben mozgó árba lehet, hogy nem fér bele, hogy egyre pöttyösebb a lencse a beleégett szikráktól. Kell magadnak szerezned olyan védőszemüveget, ami rámegy a rendes szemüvegre, mert -4-en görnyedős lenne szemüveg nélkül köszörülni, akár flex, akár kettős. Ha mégis szemüveg nélkül kell köszörülnöd, ki ne dugd a nyelved, háhá :) Jójó, sorstárs vagyok, nekem lehet...


Volt olyan is, hogy praktikus barátunk szemüveget, védőszemüveget nyakba akasztott ilyen szemüvegzsinórral, és televágta mindkettőt cunderrel, mert ott lógtak ki a pajzs alól, bele az események sodrába.


Gépgyártásos szakokról annyit hallottam hegesztés ügyben, hogy bemennek, megnézik, aki akarja, kipróbálja bevonttal, aztán csá. Ergo (hacsak nem becsülettel letanítják azt a kábé két hetet) nem köszörülsz, nem lep be a céó retke, nincs okod túrkálós Hasselhoff jelmeznél (full farmer, az is béna) bonyolultabbat beújítani védőöltözetnek, egy rendes bakancs meg vagy van, vagy úgyis jó szolgálatot tesz még.

2015. nov. 1. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!