Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Politológia és nemzetközi...

Politológia és nemzetközi gazdálkodás/ gazdálkodási és menedzsment szakokat lehetséges egyszerre elvégezni?

Figyelt kérdés
Idén 11.osztályba járok, a történelem és a nyelvek (angol, német) érdekelnel a legjobban. Azok alapján, amiket olvastam a politológia önmagában lehet, hogy kevés lenne. A nemzetközi tanulmányok is tetszik egyénként, de gondolom azt a politológiával párhuzamosan nem érdemes tanulni, mivel eléggé hasonlóak. De ha választani kéne és 1 szakra járnék akkor nem a politológia lenne az. Azt csak kiegészítésként gondoltam, mert érdekel. A kérdésem az lenne, hogy ez teljesíthető-e, reális, vagy felejtsem el? Töriből és angolból szeretnék emelt szinten érettségizni, és ha minden jól megy akkor lesz egy DSD német nyelvvizsgám is.

2015. nov. 1. 19:39
 1/3 A kérdező kommentje:
*egyébként
2015. nov. 1. 19:42
 2/3 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem abszolút teljesíthető. Nyilván 2x annyi óra, de ha tanulsz évközben (ami egyetemen nem jellemző) akkor nem lesznek komoly gondjaid a vizsgaidőszakkal se. Fel tudod amúgy majd mérni, hogy bírod - egyszerre nem kezdhetsz el két szakot, csak egy év eltelte után jelentkezhetsz a másodikra. Kéretlen jótanács- kezdd előbb el a közgazdász szakodat, az sokkal-sokkal piacképesebb. Kéretlen jótanács 2. - én a helyedben elkezdeném a nemzetközi gazdálkodást, és nem vennék fel 2. szakot, mert ha pl. Corvinusra jársz, akkor szabadon/kötelezően választható tárgyként vehetsz fel politológiával kapcsolatos tárgyakat. Sőt, kérvényezheted, hogy a politológus szakról tárgyakat vehess fel. Azért javasolnám inkább ezt, mert közgazdászként nem lesz több lehetőséged egy politológia diplomával mint nélküle. Az érdeklődésedet pedig lehet "csillapítja" pár említett szabadon választható óra, és nem kéne egy 2. szak terhét cipelned.
2016. jan. 5. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szia, bátyám így csinálta, ahogy leírtad, és bár két egyetemre járt, egyikre se járt be a kevés gyakorlat miatt. Szóval könnyedés lehet csinálni mindkettőt párhuzamosan.
2016. jan. 9. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!