Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi értelme a felsőfokú szakkép...

Mi értelme a felsőfokú szakképzésnek ha nem akar az illető késöbb átmenni alapképzésre?

Figyelt kérdés
Mármint felsőfokú végzettséged nem lesz a középfokú meg nélküle is megvan.

2015. nov. 2. 17:31
 1/2 anonim ***** válasza:
Ezen én is sokat filóztam, főleg, hogy általában 2 éves a felsőfokú szakképzés, az alapszak meg 3. Miért tanulna valaki 5 évet az alapszakért, ha 3 alatt is megvan? Nem tudom. De kíváncsian várom azoknak a válaszát, akik értik ezt. :)
2015. nov. 2. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
30%

"Miért tanulna valaki 5 évet az alapszakért, ha 3 alatt is megvan?"


- talán mert:

a) nem vennél fel alapszakra, míg FOSZK-ról kérvénnyel is át lehet kerülni.

b) ha az alapszak a FOSZK-ra épül, annak lerövidített változata, nyilvánvaló, hogy elvégzése után nem fog 3 évig tartani az alapszak.

c) elképzelhető, hogy valaki nem biztos benne, hogy 3 évet tanulna, de ha már elvégezte, úgy érzi, belefér még az a kis ráfordítás az alapszakért is.


Kérdező: pont annyi értelme, mint az OKJ-s képzéseknek. Valakinek csak a papír kell. Valaki csak belekostolna. Valakinek csak a jogviszony kell.

2015. nov. 2. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!