Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Dixgráfiás vagyok, akadályoz...

Dixgráfiás vagyok, akadályoz ez a felvételiben?

Figyelt kérdés
Nagyon rossz a helyesírásom(dixgráfia) attól tartok, hogy emiatt egyes egyetemek nem vennének föl. És ha föl is vesznek a tanulmányaim után munkát nem kapnék emiatt.

2015. nov. 2. 19:31
 1/7 anonim ***** válasza:
Több egyetemen is működik támogató szolgálat, ha már megvan, hogy hova szeretnél jelentkezni, mindenképp vedd fel velük a kapcsolatot a felvételi ügyében.
2015. nov. 2. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha nincs diszlexiád, olvasni tudsz rendesen: felvi.hu

Itt megtalálod, mi a felvételi eljárás menete. Kizárólag akkor kerülhetsz emiatt hátrányba, ha meglátszik a diszgráfia a tanulmányi eredményeiden, jegyeiden, valamint az érettségiden. Én úgy tudom, hogy az érettségin könnyítéseket kapnak a diszgráfiások.

Ezen kívül pedig amit előttem is írtak: az egyetemen vannak támogató szervezetek.

2015. nov. 2. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
83%

NEM AZ EGYETEM VESZ FÖL!!! Az egyetem nem is lát egész addig, amíg szeptemberben be nem iratkozol. Az egyetemre akkor jutsz be, ha elérted az ehhez szükséges pontszámot.

A munkákhoz meg a legritkább esetben van szükség kézírásra, kábé az egyetlen kivétel, ha magyartanár vagy tanító akarnál lenni.

Mellesleg nem vagy te diszgráfiás, mert attól eltekintve, hogy magát a diszgráfia szót nem tudod leírni, csak 2 vesszőhibád van. Igazi diszgráfiás másfél sorban is 6 hibát ejt.

2015. nov. 2. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Kicsit pontosítanám az előzőt. Ugyanis vannak szakok, ahol létezik alkalmassági vizsga, motivációs beszélgetés vagy hasonló, és bizony jönnek felvételizni a jelentkezők május-júniusban. Ergo nem szeptemberben látja az egyetem először őket.
2015. nov. 2. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A szakok töredéke. Művészeti vagy pedagógus. De a diszgráfia a beszélgetésen elég ritkán derül ki.
2015. nov. 2. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat.

Kedves hármas. Voltam felül vizsgálaton, ahol több dolgot és megfigyeltek, így derült ki, hogy diszgráfiás vagyok. Ha ismernéd az írásomat, akkor rájönnél, hogy tényleg szörnyû a helyesírásom És a diszgráfiások sem egyformák, nem tudhatod, hogy kinek mi megy gyengebben a helyesírásban.

2015. nov. 2. 22:01
 7/7 anonim ***** válasza:
Akkor itt mért nem szörnyű? Most is csak egy hibád volt, a felülvizsgálat. Olyan nincs, hogy valaki hétfő-szerda-pénteken tud helyesen írni, kedd-csütörtökön meg nem. Milyen hibáid vannak és mikor volt az a felülvizsgálat, mit állapított meg?
2015. nov. 3. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!