Doktori vagy nem doktori?

Figyelt kérdés

Ez az utolsó félévem az egyetemen és lehetőségem nyílt (ott, ahol a diplomamunkámat írtam) a tanulmányaim folytatására doktori iskola keretein belül. Egyenlőre sehogy sem sikerül dönteni. Segítenétek?

Érveim mellette:

- jól érzem magam a kutatócsoportban

- jók a kutatási témáim, szívesen csinálom

- a témavezetőm szakmailag nagyon jó és mindenben támogat

- kutató szeretnék lenni és ehhez elég jól jön a doktori

- már 4. éve dolgozom ott, így vannak már eredmények a témámban

- 3,5 év alatt végezni szoktak ott a doktoránsok


Érveim ellene:

- nem szeretek tanítani és konferenciákon előadni (vagyis nem szeretek szerepelni)

- 28 leszek, mire végzek + munkakeresés, így elhúzódik a családalapítás

- témavezetőm kicsit nehéz természet, ha rossz kedve van, jobb nem találkozni vele



2015. nov. 3. 13:58
 1/4 anonim ***** válasza:

Igazából szerintem egyértelmű a válasz, láthatod, melyik oldalon van több érv.


Az ellenvetéseidről:


1. A szereplést meg lehet szokni, meg lehet tanulni. Ez ne álljon az álmaid útjába. Engem a mai napig stresszel, ha nagy nyilvánosság előtt kell beszélnem, de 15 évvel ezelőtti önmagamhoz képest rengeteget fejlődtem. Akkor még egy 10 fős szemináriumi csoport előtti prezentáció előadása előtt (diákként) már napokkal kivert a víz, mostanra meg magam mögött tudhatok többszáz fős előadásokat is. Úgyhogy ez abszolút fejleszthető dolog.


2. Kutatóként egyébként sem lenne szokványos munkarended, úgyhogy nem állapítanám meg előre, hogy mikor lesz munkád és családod. 28 évesen nem leszel lecsúszva semmiről. De nálunk a PhD hallgatók nagy részének már volt rendszeres jövedelme, mire végzett. Remek kapcsolatépítési lehetőségek állnak előtted.


3. Egy későbbi kolléga vagy főnök is lehet nehéz természetű. Ilyen emberek mindenhol vannak, lehet, hogy egyszer te is az leszel. Meg kell tanulni kezelni ezeket a szituációkat is, nem kedvelhetjük mindig azokat, akikkel együtt kell dolgoznunk.


Úgyhogy szerintem egyik ellenérved sem erős annyira, hogy letegyél a kutatásról, ha tényleg ezt szeretnéd.

2015. nov. 3. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
70%

Most lenne lehetőséged kutatóként elhelyezkedni?

Ha dolgozol, közben nem tudnád csinálni a doktorit?

2015. nov. 3. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Őszintén megmondom, hogy még más lehetőséget (állást) nem kerestem, mert kellemetlennek érzem, hogy jelentkezek nagyobb cégekhez, aztán meg esetleg visszautasítom, hogy bocsi, mégsem, ha mégis a doktori mellett döntök. A mostani helyemen, ahol vagyok (egyetemi kuatócsoport), ott vagy doktori vagy semmi. Máshol lehet, hogy lenne arra lehetőségem, hogy a doktorit munka mellett csinálom, de

1. ahogy az előbb írtam, nem akartam más lehetőségek után nézni, amíg erről nem döntöttem

2. ha doktorit csinálnék, a mostani helyemen szerintem jobban megéri, mert itt már van egy részben kidolgozott témám, így gyorsabb lenne. Munka mellett meg az van, hogy elmhúzódik kb. 5 évre, aztán jön a baba, mégjobban elhúzódik... stb.


Még az ellenérvek közül lehagytam, hogy a doktori ösztöndíj 100 ezer ft, ami azért - lássuk be - nem annyira sok.

2015. nov. 3. 14:21
 4/4 anonim ***** válasza:
81%
Csináld meg a doktorit és ez alatt lehetőséged lesz kapcsolatokat építeni, referenciákat szerezni, lesznek nemzetközi cikkeid és nem utolsó sorban a végén PhD-t szerzel, ami útlevél a nagyvilághoz is.
2015. nov. 4. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!