Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Középszintű Matek és informati...

Középszintű Matek és informatika érettségivel meg tudnám állni a helyemet például az Óbudai Egyetemen vagy a BME-n? Villamosmérnöki vagy Mérnökinformatikus szakon?

Figyelt kérdés
Továbbtanulás előtt állok, és igazából csak ez a 2 szak érdekel. Fizikánk csak az első 2 évben volt, ezért szinte alig tudok belőle valamit. Nem járok emelt matekra, se infóra. Így lenne esélyem bent maradni, ha bekerülök?

2015. nov. 3. 16:27
 1/3 anonim ***** válasza:

Ugyanezzel a kombóval kerültem be idén a Kandóra, tartom a lépést, ZH-k terén sem állok rosszul, sőt.

Többet kell tanulni mint aki szakközépből jött, vagy tanult emelt matekot, de kellő szorgalommal megoldható feltéve ha van hozzá érzéked. Jövő szeptemberig meg bőven van időd belekóstolni az emelt szintű matekba, egyszerűbb lesz azért az életed.

2015. nov. 3. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

#1 válaszában ez a kulcs: kellő szorgalommal megoldható feltéve ha van hozzá érzéked.

Amit állítólag a BME-n régen az évnyitón úgy fogalmazott meg a beszédet tartó, hogy ide a tehetség és a szorgalom szorzata kell, tehát bármelyik nulla, akkor az ember elbukik.

Nem tudom, ma mi a helyzet, de régen egy kisebb tantermet megtöltöttünk az első félévben, majd a következő félév kezdetén 11-en néztünk egymásra, ebből heten ismertük egymást, négy meg lebukott hozzánk eggyel előbbi évfolyamból. És ezért 90 %-ban a matek volt a felelős.

Egyébként a BME-s matek az utoljára megtalálható volt, írd be, hogy Császár Ákosné: Matematika és mindhárom kötetet töltsd le. Azt, hogy manapság ebből a gyakorlatban mit vesznek, és mennyi időre húzzák szét, azt nem tudom.

Az a kissé szomorú hírem van, hogy azért volt elég nívós fizika az elején... Arról meg fogalmat alkothatsz Budó: Kísérleti fizika 3 kötetéből.


Tanácsom: irgalmatlanul sokat gyakorolni. Ha felvesznek, vadássz a példatárakra.

2015. nov. 4. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
OE mérnökinfóra járok. Matekból faktos voltam, de az utolsó évben már inkább az érettségivel foglalkoztunk, de közepet írtam, úgy mint infóból. Mateknál határérték számítás, deriválás, fg vizsgálat, integrálás, mátrixműveletek, kijelentéslogika, lineáris egyenletrendszerek volt a főbb nyomvonal. Programozni nem tanultam így elég gyors volt a haladás, ismétlés nagyon nincs mindig új és új. Teljesíthető, de sok kitartás, rengeted idő kell hozzá. Ha ide vennének fel ajánlanám figyelmedbe a C#-ot, mint programozási nyelv, hogy legalább valami alap dolgokat tudj benne csinálni pl.: alapműveletek, do, while, if, for ciklus és akkor valamennyire képbe leszel az első 1 max 3 órán-
2016. jan. 13. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!