Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyiket választanátok és...

Melyiket választanátok és miért? Csecsemő és kisgyermek nevelő vagy óvoda pedagógus?

Figyelt kérdés
2015. nov. 4. 14:30
 1/2 anonim ***** válasza:
Nagyon más jellemző egy 0-3 éves gyerekre, és egy 4-7 éves gyerekre. Azt választanám, amelyikben jobban tudok segíteni. A nagyon kicsikkel más nehézségek vannak, mint az ovisokkal. De mindkét munkakör iszonyatosan nagy felelősség, nagyon-nagyon sokat lehet segíteni és ártani is egy embernek, ha valaki rosszul választ hivatást. Ezek olyan munkakörök, amiket szerintem nem szabad anyagilag nézni, mert nem szabad, hogy azon legyen a hangsúly. Én azt javaslom, hogy ismerkedj gyerekekkel, gyerekes szülőkkel, dolgozz bébiszitterként egy ideig, kicsi és nagyobb gyerekekkel is, és alaposan figyeld meg magad, hogy hol-hogyan viselkedsz, hol érzed azt, hogy jobban tudod tenni a dolgod. A dackorszakot kezeled könnyebben, vagy a sok miért-et, mesélést, szerepjátékot, szívesebben etetsz, pelenkázol és építesz kockavárat, majd rombolod le, vagy inkább a nagyobbakkal festesz, rajzolsz, beszélgetsz, stb. Ezek most csak tények, de alapvetően érzésekre, benyomásokra gondolok.
2015. nov. 4. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Már van egy 2 éves kisfiam, és 4 szakma a hátam mögött így nem 18 évesen választom ezt a hivatást.

Szeretem a gyerekeket.

18 évesen féltem az alkalmassági vizsgától ezért nem mentem óvónőnek.

De jellemző rám, hogy ahol én vagyok sok körülöttem a gyerek.

A játszótéren is ugyanúgy megértettem magam a féléves babával is, mint a 4-5 éves "érett" gyerekekkel is.

Ezért is nehéz a döntés. :)

2015. nov. 4. 21:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!