Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mai világban mérnökinformatiku...

Mai világban mérnökinformatikusnak vagy villamosmérnöknek éri meg jobban tanulni? Pályaválasztás előtt állok. Ebben a 2 szakban gondolkozok.

Figyelt kérdés

2015. nov. 5. 19:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

30 évvel ezelőtti világban, a maiban meg a jövőben is annak lesz érdemes jobban tanulni, ami jobban érdekel. Pont.

Hiába választasz olyan szakot amiről azt hallod, hogy abban könnyebb elhelyezkedni, jobb a fizetés stb stb, ha kevésbé érdekel téged, csak lesz róla egy papírod, akkor elhelyezkedni sem fogsz benne könnyen és megélni is nehezen fogsz belőle...

pl ha én a mai fejemmel választhatnék, hogy villamosmérnöknek, vagy asztalosnak menjek, akkor is asztalosnak mennék, mert ez érdekel, szeretem így lazán megélek belőle, mellesleg nem is rosszul.

2015. nov. 5. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szia! Hogy érted, hogy melyik éri meg jobban? Mindkettővel nagyon jól el lehet helyezkedni, ha jó egyetemre mész és rendesen végig is csinálod. Az a kérdés, hogy melyik érdekel jobban. A villamosmérnökiről nem tudok beszámolni, az infón a programozáson kívül van egy csomó matek, szoftvertervezési ismeret, telekommunikáció (telefon és mobiltelefon hálózatok, számítógéphálózatok), informatikai alapok (hogyan működik a számítógép, milyen számítógépek vannak, párhuzamos számítógépek, mi az operációs rendszerek lényege). Ennyi jutott eszembe így elsőre. Nekem nagyon az volt az élményem az infón, hogy az informatika sokkal több mindenről szól, mint amiről eddig tudtam, hogy oda tartozik. Egy csomó tudományágról nem is tudtam, hogy létezik :-)
2015. nov. 5. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Csak az a baj hogy engem nem érdekel úgy 100%-osan semmi. Valamelyest az informatika felé vonzódok inkább, de azt se 100%-osan.
2015. nov. 5. 19:58
 4/11 A kérdező kommentje:
melyikkel lehet jobban elhelyezkedni?
2015. nov. 5. 21:09
 5/11 anonim ***** válasza:
amelyik munkakőr betöltésere keresett emberen azt látják, hogy igen ez az ember ért a szakmájához azzal.
2015. nov. 5. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
ismerek olyan villamosmérnököt, akinek már 1. éves korában megvolt a munkahelye, 8. as korában már nyáklapokat rajzolgatott meg sütött magának, erősítőket, rádiókat meg mindenféle vicces mini tesla tekercsekből csinált hangszórókat... meg ismerek olyan mérnökinformatikust, aki mosogat Londonban, mert ahhoz ért...
2015. nov. 5. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 qwertzoo ***** válasza:
100%

Elhelyezkedni nem a végzettséggel, hanem tudással lehet.

Tudást meg nem az iskolában fogod megkapni, hanem ha valami érdekel, akkor magadnak összeszeded.


A végzettség csak egy belépő az állásinterjúra.

2015. nov. 6. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Azért az nem igaz, hogy nem kell az a tudás, amit az egyetem ad. Nyilván nem tanítják meg a legújabb, legmenőbb technológiákat, de megtanítják mindezeknek az alapjait. Így utána képes leszel magadtól is megtanulni ezeket, sőt 5 vagy 15 év múlva is képes leszel az aktuális dolgokat megtanulni, mert van mire alapozni. Sőt, van egy olyan tárgy is, ahol 2-3 napod van megtanulni egy-egy programnyelvet (lényegében önállóan), aztán be kell adnod egy házit, amit ezzel a tudással tudsz megcsinálni. Kemény tárgy, de nagyon hasznos.


Én egy kutatóhelyen dolgozom, ahol gyakran kell programokat is írnunk magunknak. A csapatban matematikusok, fizikusok és informatikusok vannak. Erősen látszik, hogy nem mindenkinek vannak meg az infós alapjai. Gyakran kell olyasmiket magyaráznom a többieknek, ami informatikusként elég alap dolog. Ez persze nálunk nem baj, azért vegyes a csapat, hogy mindenki beletegye a saját tudását, de egyáltalán nem igaz, hogy az egyetemi oktatás nagyja fölösleges.

2015. nov. 7. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez a melyikkel lehet jobban elhelyezkedni alapú döntés nem a legjobb. Gondold át, hogy mit csinálsz nagyrészt a szabadidődben, mit csinálsz a legszívesebben, és hogy mire költöd a zsebpénzed. Ebből elég jól le lehet szűrni, hogy mi érdekel.


Ha könnyen szeretnél elhelyezkedni, akkor a saját szakmád legjobbjai közé kell tartoznod. Ehhez pedig az kell, hogy igazán oda tudd tenni magad. Ha azért mentél oda, mert könnyű lesz elhelyezkedni, akkor ez eleve megbukott.

2015. nov. 7. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
0%
Látva az ismerőseimet tapasztalatból mondhatom, hogy nagyon könnyű elvégezni mindkettőt. Karrier elején jó a fizu, de nem növekedik olyan mértékben, mint egy jogászé. (Nem sok infóst láttam a Balatonon yachtban)
2015. nov. 8. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!