Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miket kell tudnom, ha ügyész...

Miket kell tudnom, ha ügyész szeretnék lenni?

Figyelt kérdés
Milyen tantárgyak kellenek és milyen szinten? Nehéz bekerülni a jogi egyetemre? Doktorátust is kell/lehet szerezni? Ha elvégzem, hogy tudok elhelyezkedni, hogy van a ranglétra? Egyszóval, hogyan működik ez az egész?

2015. nov. 5. 20:33
 1/7 anonim válasza:
ezt az egyetemen tanítják inkább ott kérdezd meg biztos tudnak segíteni
2015. nov. 10. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A jogi egyetem végén kötelező doktorálni, tehát igen, kell. Mondjuk a "doktorátus szerzés" számomra értelmezhetetlen kategória, szerintem kevered a PhD-val...


A felvételi tárgyak a magyar és történelem. Ezekből jónak kell lenned. Számít még az átlagod összességében is, főleg az érettségi eredmények. De amúgy a pontszámítási rendszer folyamatosan változik. Legyél mindenből a lehető legjobb.


Ha ügyész akarsz lenni, akkor először (az egyetem elvégzése után) ügyészségi fogalmazónak kell lenned legalább három évig, majd - ha megkapod a kinevezést a szakvizsgák letétele után - titkár leszel, végül pedig, legalább egy év titkári státusz után, ha megüresedik hely, akkor kinevezhetnek ügyésznek.


Minden egyes "fokozatra" külön pályázni kell, és nagyon nagy a verseny.

2015. nov. 13. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
ezen felul meg protekciora is szukseg van, valamint nem art a jo eredmennyel vegyed el az egyetemet
2015. nov. 20. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
76%

Nem tudom, mit jelent az egyetemet "elvenni", mindenesetre az én ismerőseim mind protekció nélkül mentek ügyészségre fogalmazónak.


Aki nem ért hozzá, inkább ne beszéljen.

2015. nov. 20. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
*vegezd el
2015. nov. 20. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

altalaban ezekben a korokben igy mukodnek a dolgok...sajnos..udv a valo vilagba! Nem kizarolag ez kell, de nem art ha van, elorebb jutsz!

es ezt oszinten mondom, eszreveteleim alapjan, mint aki jogi palyan mozog.


pl. vitathatatlan, hogy kell nemi hatszel h bironak nevezzenek ki

2015. nov. 20. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
ja igen, es minimum cum laude minositesu (3,51-4,5 átlagú) diploma esetében van elvileg esélyed (protekcio elony), hogy valamelyik ügyészségen fogalmazó légy (3 ev)-majd szakvizsga-ezután 2 évig ügyészségi titkár vagy-ezt követően lehetsz a megürülő helyek függvényében ügyész (ittugyszinten, jo ha van protekciod)
2015. nov. 20. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!