Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Jogi karon szeretnék tovább...

Jogi karon szeretnék tovább tanulni és lenne pár kérdésem. Kérhetek választ az alábbi kérdésekre?

Figyelt kérdés
Angol nyelvi előkészítős gimnáziumban kezdem idén, azaz 9.-es vagyok. Emelt szintű angolt tanulok, ami azt jelenti, hogy három év után letehetném a nyelvvizsgát. Azonban kiderült, hogyha letesszük a vizsgadíjat, már most év végén is vizsgázhatnék és átmehetnék másik iskolába, jogi karra. Lenne egy kérésem. Le tudnátok nekem írni, hogy milyen fontos tulajdonságokkal kellene rendelkeznie egy ügyvédnek, esetleg ügyésznek? Milyen előnyős tulajdonságok vannak? Esetleg vannak kizáró okok, ami miatt nem lenne érdemes valakinek ezt a pályát választani? Hatalmas lépés lenne, ezért nagyon szeretném megfontolni. Nagyon szépen köszönöm előre.

2015. ápr. 5. 23:32
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem te eléggé keversz valamit.

A jogi kar az egyetemen van, ami érettségi után jön. Tehát te 9-es gimnazistaként még tuti nem mehetsz egyetemre.

Tehát jogi karra max érettségi után, tehát a 12 év elvégzése után mehetsz.

Azt pedig nem is értem, hogy a vizsgadíj befizetésének mi köze van az egészhez?!


Nyelvvizsgázni amúgy bármikor elmehetsz, ennek semmi köze az iskolához.



Magyarországi magyar vagy? (Mert ha nem, lehet hogy nálatok más a rendszer)

2015. ápr. 6. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

mi az, hogy három év után leteheted a nyelvvizsgát? A lányom sima osztályba járt, nem nyek-be, neki se tiltotta senki, hogy a harmadik évben vizsgázzon...

Jogi kar egyetemen van, középiskolában nincs, feltétele az érettségi...

MAx másik középiskolába tudsz átmenni, olyan szakra, ahol utána jogi asszisztensi képzés van... de a jogi assz-hez meg édesmindegy, hol tanulsz előtte, ebből a suliból is mehetsz.

2015. ápr. 6. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Elnézést, biztosan félre írtam. Tisztában vagyok vele, hogy jogi kar egyetemen van, azonban szeretnék átmenni egy másik iskolába, nem pedig informatikai szakra szeretnék járni továbbra is. A kérdésem az volt, hogy milyen tulajdonságokkal kell rendelkeznie egy ügyvédnek, mi fontos és mi lenne hátrányos. Akár ki is hagyhattam volna mindent a kérdéseket kivéve, mert csak az számít. Nem tudom, hogy alkalmas lennék ügyvédnek, vagy sem. Ezért szeretnék választ kapni a kérdésekre.
2015. ápr. 6. 17:15
 4/7 anonim ***** válasza:
na most nyelvi előkészítős, vagy info tagozatos vagy?
2015. ápr. 6. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Informatikai szakra járok nyelvi előkészítővel. Első év emelt szintű angol, aztán informatika.
2015. ápr. 6. 19:10
 6/7 anonim ***** válasza:

Öm, ez valóban kissé zavaros volt...


Mindenesetre praktikusan mindegy, honnan, milyen iskolából jössz. A jó érettségi eredmény a kulcskérdés, az pedig nem feltétlen az iskolától magától függ.


A személyiségbeli kérdés szerintem irreleváns, nem azért fog az illető diplomát kapni. Mindenesetre, ha ez annyira égető pont, nem árt felkészültnek, empatikusnak lenni. Az összefüggéseket látni kell. Logikus gondolkodást igényel.

Persze, azt hiszem, hogy előtte valahogyan túl kellene esni az egyetem részén, ami pedig valóban személyiségformáló hatású.


Kitartás, terhelhetőség, időérzék, türelem, fókuszálás.


4. éves joghallgató.

2015. ápr. 7. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Semmi köze a nyelvnek a jogi diplomához, mert úgysem fogsz tanulni nyelvet az egyetemen, nem kötelező tárgy. Középfokú nyelvvizsga kell a diplomához, ennyi. Én most államvizsgázom, hát nem mondom, nem kezdeném előről. Sok-sok kitartás és szorgalom kell. Jó beszélőke, talpraesett kiállás. A többi pedig a tanuláson múlik.
2015. ápr. 8. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!