Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha állatorvos szeretnék...

Ha állatorvos szeretnék lenni, akkor milyen középsuliba menjek?

Figyelt kérdés

14 éves vagyok, 3 éve már ez az álmom. Van egy rokonom aki állatorvos vele is szeretnék beszélni. De érdekelne, hogy aki állatorvos lett milyen középsuliba járt, gimibe. Vajdasági vagyok és itt szeretném fejezni, de nem tudom melyík legyen. gondoltam: egésségügyire, gyógyszerészetire, gimi

Magyarkanizsán van állategésségügyi is, de árról nem szép véleményeket hallottam, szóval az kihúzva.

Környezetvédelmin meg csak elsőbe van biosz, meg harmadikba mikrobiológia, ez is kihúzva.

Magyaroszágon még nem néztem meg, de ott max Szegeden, az sincs olyan közel :P

Budapestre szeretnék a Szent István egyetemre menni, ha az nem sikerül, akkor van aszthiszem egy szerb nyelven is valahol.

Olyan suliba szeretnék menni, ha kiderül, hogy nem lennék képes megűteni egy állatot, mert nem birja a gomrom talán.. akkor tudjak valmilyen más szakra menni.

Szóval milyen középiskolába kellene mennem, milyen szakra?

Állatorvosok, ti milyet fejeztetek?



2015. nov. 6. 14:57
 1/7 anonim ***** válasza:
Lehetöleg gimnáziumot - ugyanis az érettségi feltétele az egyetemre menésnek. Az, hogy milyen gimibe jársz, lényegtelen.
2015. nov. 6. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
erős gimnáziumba
2015. nov. 6. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2015. nov. 6. 16:24
 4/7 anonim ***** válasza:
bármilyen gimnáziumba, lehetőleg biológia-kémia tagozatos osztályba, de legalább fakultációra :)
2015. nov. 6. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Svetozar Markovic gimi természettudományi tagozatár gondoltam, és ha nem bírnám az állatorvosit innen hova tovább?
2015. nov. 6. 16:30
 6/7 anonim ***** válasza:

a természettudományos osztály nagyon jó :)

ha szereted az állatokat, és azután is szeretnél foglalkozni velük, akkor a Szent István Egyetem állatorvos-tudományi karán van biológia szak is, ott szerintem nagyobb szempontot helyeznek az állattanra, mint egyetem biológia szakán. de legtöbb egyetemen van biológia szak is, úgyhogy bőven van lehetőséged így is válogatni :)

2015. nov. 6. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek :))
2015. nov. 6. 20:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!