Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Állami támogatott képzés...

Állami támogatott képzés befejeztével csak akkor mehetek külföldre dolgozni, ha már visszafizettem a tandíjat, vagy azt lehet "részletekben" is, miközben már kint vagyok?

Figyelt kérdés
Állatorvosira szeretnék menni,egy félév több mint egy millió,így értelemszerűen nem tudnam egyetem után egyből visszafizetni,de itthon sem szeretnék maradni,a fizetés(legalábbis a kezdő)elég röhelyes,ahhoz képest,hogy az egyik legkeményebb képzés kell hozzá.

2015. nov. 5. 21:38
 1/2 anonim ***** válasza:

Nftv-ben minden részletesen le van írva, de ha nem értesz jogi nyelven, akkor megannyi médium foglalkozott már ezzel a témával nem egyszer.

Szó sincs arról, hogy megtiltanák, hogy külföldre menj dolgozni a tanulmányok befejezésével. A végzés után 20 (húsz) éven belül kell annyi idő munkaviszonyt fenntartani, amennyi ideig állami ösztöndíjas képzésen voltál. Mennyi is az állatorvosi, 12 félév? Tehát 12*150 nap munkaviszony kell 20 éven belül.

Ez azt is jelenti, hogy ebben a 20 évben nem is kapsz semmilyen fizetési kötelezettséget, hiszen bármikor elkezdheted ezt a ledolgozást. Ha nem dolgoztál megfelelő időt, akkor sem az van, hogy bocs, ez nem sikerült, hanem időarányosan csökkentik a fizetési kötelezettséget is.

Egyébként minimális kamat kerülhet rá 20 év alatt, mert ha jól dereng, az inflációval növelik az összeget.

2015. nov. 6. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Igen,köszi,ez az egyik lehetőség. De ez 6(!) év munka itthon,ami nem lenne gond,csak nézz utána,mennyit keres itthon egy állatorvos.

Lennék vagy 32 éves,mire kiköltözhetnék Skandináviába(ez az álmom). Ami nekem már sok,nagyon. Viszont ha ehelyett egyből kimehetnék(közben utánanéztem és ahogy Te is írtad,ez szerencsére lehetséges),ott a havi fizum nagyjából egy féléves tandíjam összege. Inkább ezt a második lehetőséget választanám,mint itthon annyiért dolgozni mint egy 8 általánost végzett gyári munkás. Nem lenezni akarom őket,de ha már az ember elvégez egy kőkemény 5,5 éves egyetemet,ne szúrják ki ezzel a szemét,mert ez kritikán aluli.

2015. nov. 7. 06:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!